Recenzje patronatów Secretum

Spirit Animals. Księga Shane’a
Assassin's Creed: Valhalla – Saga Geirmunda
Dwa mutanty
Lore
1634: Wojna bałtycka
Dziewczyna, która klaszcze
Dzieci ziemi i nieba
Magia krwi
Wiedma
środa, 15 lipiec 2015 14:32

Nowe wydanie "Cyklu nocarskiego" Magdaleny Kozak

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nocarz", „Renegat", „Nikt" w nowym wydaniu! Książki dostępne bedą w sprzedaży już od 31 lipca! Autorem okładek do nowego wydania cyklu nocarskiego jest Dark Crayon. Znany niektórym jako Piotrek Cieśliński. Fantastyczny artysta grafik, który zdobi swoimi obrazkami okładki Fabryki Słów już od niemal 12 lat!

Magdalena Kozak

Największy wojownik wśród polskich fantastów. Sprawdzony w ogniu walki, na konwentach i nad klawiaturą. Wygląda niewinnie.

Lekarz specjalizujący się w medycynie ratunkowej, pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojskowego Instytutu Medycznego. W 2012 r. ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych w stopniu podporucznika. Dwukrotnie uczestniczyła w misji w Afganistanie w ramach VII i XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego; gdzie została ranna podczas ostrzału rakietowego.

Jej debiutem literackim było opowiadanie „Nuda" opublikowane w sieciowym magazynie Fahrenheit, którego w latach 2005-2011 była redaktorką. Oprócz tego publikowała na łamach Nowej Fantastyki, Science Fiction, oraz Esensji. Jej debiutem książkowym była powieść „Nocarz" (w 2009 zespół Closterkeller nagrał piosenkę o tym samym tytule inspirowaną treścią powieści), kontynuację tej powieści stanowią kolejne „Renegat" i „Nikt" (wszystkie były nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok).

Pasjonuje się wszelkiego rodzaju militariami: skacze ze spadochronem (ponad 300 skoków), strzela (instruktor i sędzia strzelectwa sportowego), interesuje się systemami walki (Krav Maga, Combat 56).

Medycyna, literatura i walka to zdecydowanie za mało, by wyczerpać zasoby energii Magdaleny Kozak. Mieszka na wsi, jest właścicielką niewielkiej stadniny, w której hoduje jedenaście koni i kucyki. Poza tym posiada: boa dusiciela o wdzięcznym imieniu Piotruś, węża zbożowego, zwanego Felkiem, dwa koty – Lasera i Burzę, dwa psy, wabiące się: Ira – siad i Dago. W skład żywego inwentarza pisarki wchodzą również rybki i pszczoły. I to chyba wszystko. Na razie.