listopad 26, 2022

Recenzje patronatów Secretum

Spirit Animals. Księga Shane’a
Assassin's Creed: Valhalla – Saga Geirmunda
Dwa mutanty
Lore
1634: Wojna bałtycka
Dziewczyna, która klaszcze
Dzieci ziemi i nieba
Magia krwi
Wiedma
piątek, 13 marzec 2015 12:08

"Szczury Wrocławia" Roberta J. Szmidta pod patronatem

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 22 kwietnia nakładem wydawnictwa Insignis, pod patronatem Secretum, ukaże się długo wyczekiwana powieść Roberta J. Szmidta "Szczury Wrocławia". Książkę o apokalipsie zombie w stolicy Dolnego Śląska już teraz można uznać za wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju. Dlaczego? Ponad 2 tysiące osób zgłosiło się, aby zostać uśmierconym przez autora na kartach powieści. Zaszczyt ten spotkał 222 szczęśliwców.

Osoby te będą mogły również zakupić specjalnie przygotowaną dla nich edycję kolekcjonerską. W jej skład będą wchodzić m.in. dodatki związane z fabułą powieści.

Osobiście, z racji iż znalazłem się w gronie szczęśliwców, nie mogę doczekać się premiery. W jaki sposób moja skromna osoba została wykorzystana przez autora? Już teraz zżera mnie ciekawość :)

O fabule słów kilka:

Miejsce i czas akcji: Wrocław, rok 1963.

We Wrocławiu szaleje czarna ospa. W izolatorium na Psim Polu dochodzi do dziwnego incydentu, milicjanci pilnujący ośrodka meldują o wybuchu paniki spowodowanej atakami ze strony "odmienionych" pacjentów. Świadkiem tych wydarzeń jest sierżant Mielech, dowódca tamtejszego posterunku. Na jego oczach dochodzi do zabójstwa pielęgniarki, które zapoczątkowuje cały ciąg ataków na pacjentów i personel medyczny. Próby wezwania pomocy spełzają na niczym. Komenda Wojewódzka nie wierzy w niesamowity meldunek podoficera. Zdaniem kapitana Brandysa, który nadzoruje proces kwarantanny, relacja o zmartwychwstałych napastnikach to kolejne wymysły alkoholika. Kolejne telefony z innych miejsc odosobnienia zmuszają jednak członków sztabu kryzysowego do podjęcia bardziej zdecydowanych działań. [opis wydawcy]

Zapraszam do zapoznania się z fragmentem powieści.