lipiec 24, 2024

Recenzje patronatów Secretum

Wiedźmy z Kijowa. Miecz i krzyż
Legendy i latte
Vamps. Świeża krew
Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia
Grzechy ojców
Mroczne umysły
Extasia
World of Warcrarf: Dzień smoka
Spirit Animals. Księga Shane’a
środa, 08 luty 2023 15:14

Zapowiedź: Legendy i Latte

By 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Co powiecie na gorący kubek świeżo palonej fantasy z domieszką romantycznej pianki?

Legendy i Latte Travisa Baldree, najbardziej uroczej premiery tej wiosny, szukajcie w księgarniach już 22 marca!

Chyba wszyscy kojarzymy klasyczne D&D: fantastyczny świat, drużyna składająca się z postaci różnych ras i profesji, wspólne przygody, misje, poszukiwanie skarbów, magia, potwory i oczywiście krwawe bijatyki. Mnóstwo krwawych bijatyk. 

Ale czy zastanawialiście się kiedyś, co następuje po „żyli długo i szczęśliwie”? Co robią bohaterowie, kiedy kończy się ich przygoda i wracają z wyprawy? Jakie mają plany, marzenia, hobby poza ratowaniem świata, szukaniem klejnotów i odrąbywaniem głów?

Legendy i Latte autorstwa Travisa Baldree jest jak gorący kubek wybornej, świeżo palonej fantasy z domieszką queerowo-romantycznej pianki. To ciepła, napawająca optymizmem, życiowa opowieść o podążaniu za marzeniami, o nowych początkach i o rodzinie, którą sami sobie wybieramy. 

*

Podczas jednej z misji orczyca Viv, zwabiona nieziemskim zapachem, trafia przypadkiem do gnomiej kawiarni. Wtedy w jej sercu rodzi się nowe marzenie: zawiesić wreszcie miecz na kołku i otworzyć podobny lokal. Bo kto powiedział, że wojownicza orczyca nie może zostać baristką? 

Tajemniczy klejnot wyrwany z piersi legendarnego stwora prowadzi ją do miasta Thune. Wszystko wskazuje na to, że to to miejsce będzie dla Viv idealne, by otworzyć własną kawiarnię i rozpocząć nowe, spokojne życie. Mimo że nikt tam nawet nie wie, czym jest kawa…

Na drodze do sukcesu orczycy stają jednak jej rywale – dawni i nowi. Mroczne podziemie Thune może sprawić, że znów łatwo będzie jej chwycić za miecz, a tego obiecała sobie więcej nie robić. 

Dlatego, kierując się starą mądrością, przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Jej członkowie mogą zaś nadejść z najmniej oczekiwanych kierunków. Zmysłowy sukkub, hobgoblin złota rączka, szczurołak będący mistrzem wypieków, starsza sąsiadka z naprzeciwka, nieśmiały bard, ambitny student – nieważne, czy ściąga ich pradawna magia, smakowite wypieki, czy też świeżo zaparzona kawa, szybko okazuje się, że mogą stać się dla Viv kimś znacznie ważniejszym, niż z początku sobie wyobrażała. 

Bo prawdziwą nagrodą na nowym, nieznanym szlaku są ci, których spotykamy po drodze.

Absolutny must read dla fanów D&D, kawoszy i miłośników słodkich wypieków

„Zróbmy sobie przerwę od epickich bitew i ratowania świata. Legendy i Latte to fantasy o prostych, codziennych sprawach, która daje czytelnikom dokładnie to, co obiecuje: ciekawą opowieść, która otula niczym ciepły kocyk. Moja nowa ulubiona lektura do poprawiania sobie nastroju”.

Genevieve Gornichec, autorka książki Serce wiedźmy

Zamów książkę w najlepszej cenie w przedsprzedaży już dzisiaj!

Link do przedsprzedaży w Empiku: https://bit.ly/legendy-i-latte-empik

Link do przedsprzedaży w Świecie Książki: https://bit.ly/legendy-i-latte-sk

 

O autorze:

Travis Baldree przez długie lata projektował i tworzył gry wideo, takie jak Torchlight, Rebel Galaxy czy Fate. Jest współwłaścicielem i dyrektorem generalnym Double Damage Games. Pracuje jako lektor audiobooków i dotąd użyczył swojego głosu setkom opowieści. Ostatnio najwyraźniej udało mu się napisać też jedną książkę.

Mieszka w stanie Waszyngton razem ze swoją nadzwyczaj cierpliwą rodziną: żoną, dwójką dzieci i małym, nerwowym psem. Każdego ranka wstaje z łóżka podekscytowany i wdzięczny, że może robić w życiu to, co kocha.