kwiecień 24, 2024

Recenzje patronatów Secretum

Wiedźmy z Kijowa. Miecz i krzyż
Legendy i latte
Vamps. Świeża krew
Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia
Grzechy ojców
Mroczne umysły
Extasia
World of Warcrarf: Dzień smoka
Spirit Animals. Księga Shane’a
piątek, 04 luty 2022 18:41

Zapowiedź: Boży ślepiec Wyróżniony

By 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Kiedyś ziemią rządzili Czerwoni Bogowie. Mroczna Pani i jej horda walczyli ze śmiercią, krwią i ogniem.

Ten czas już dawno przeminął, a sąsiadujące królestwa Mirecji i Rilpor zawarły niełatwy rozejm. Krew przelewana jest już tylko na granicy, gdzie strażnicy zwani Wilkami chronią swoich krewnych i terytorium za wszelką cenę. Jednym z nich jest Dom Świątynson, najpotężniejszy kalestar od pokoleń. Nękany wizjami i proroctwami Dom skrywa tajemnice, które mogą wyjść na jaw, gdy Rillirin, niewolniczka zbiegła z Mirecji, trafia do jego wioski.

Tymczasem coraz więcej najpotężniejszych osób z Rilpor zwraca się ku mrocznym rytuałom i krwawym ofiarom Czerwonych Bogów, w tym książę, który planuje odebrać tron umierającemu ojcu. Czy Rillirin, dzięki swojej wiedzy na temat Czerwonych Bogów i szokującym powiązaniom z królem Mirecjan, pomoże Rilpor wygrać nadchodzącą wojnę?

Autor: Anna Stephens

Tytuł: Boży ślepiec (tom 1 trylogii Boży ślepiec)

Data premiery: 2 marca 2022 r.

Liczba stron: 532

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc

 

 

SKĄPANI WE KRWI

NAPĘDZANI PRZEZ GNIEW

WYGNANI TYSIĄCE LAT TEMU

 

NADSZEDŁ CZAS NA ROZDARCIE ZASŁONY MIĘDZY ŚWIATAMI I UWOLNIENIE FURII CZERWONYCH BOGÓW

 

„Boży ślepiec” to debiut Anny Stephens, który zapisuje jej imię krwią na liście mistrzów grimdarku, obok takich nazwisk jak Mark Lawrence i Joe Abercrombie. 

B&N Sci-Fi & Fantasy Blog

Okrutna, odważna i epicka powieść Stephens pozostawia czytelnika z krwią na dłoniach, brudem pod paznokciami i smrodem bitwy przyklejonym do spoconego ciała. Gorąco polecam fanom dark fantasy!

Ronald Malfi, autor The Night Parade

Ekscytujący, brutalny i znakomicie napisany debiut, który pozwala czytelnikom chodzić po najciemniejszych równinach odwiedzanych w gatunku fantasy. 

Fantasy Book Review

Boży ślepiec to prawdziwa Krwawa Mary wśród książek! Przed Wami mroczna i niesamowita opowieść o niebezpieczeństwie, sile i nieubłaganym starciu potężnych mocy. Bogowie powstają, a wraz z nimi nieokrzesana siła, która pociągnie za sobą każdego!

Monika Tomaszewska, @jem_ksiazki

Powieść Anny Stephens to mroczna, dynamiczna oraz brutalna historia, z którą fani intryg politycznych i militariów spędzą emocjonujący czas. Napięcie nie odpuszcza bowiem do ostatnich stron. W „Bożym ślepcu", ku uciesze Mrocznej Pani, świat kąpie się we krwi. Stopy jej wyznawców są na Drodze. Czy Światło ustąpi w obliczu ogromu zła? Przekonajcie się!

Agata Szopa, @artemiabook

 


Bezlitosny świat w „Bożym ślepcu” wciąga od pierwszych stron w mroczną, ale niezwykle intrygującą historię. To dark fantasy z pewnością na dłużej pozostanie w Waszej pamięci, a po skończeniu od razu będziecie chcieli sięgnąć po kolejny tom!

Maciej Klebański, @ksiazkowy_pirat