lipiec 07, 2022

Recenzje patronatów Secretum

Spirit Animals. Księga Shane’a
Assassin's Creed: Valhalla – Saga Geirmunda
Dwa mutanty
Lore
1634: Wojna bałtycka
Dziewczyna, która klaszcze
Dzieci ziemi i nieba
Magia krwi
Wiedma
czwartek, 16 grudzień 2021 13:48

Premiera: Turkus i Purpura Wyróżniony

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Turkus i Purpura to umieszczony w uniwersum Elapsum cykl opery kosmicznej poświęconej zmaganiom między reformatorską Koalicją a tradycjonalistycznym Cesarstwem. Niewia- domą w tym sporze pozostają obcy, którzy mimo fizycznego podobieństwa do ludzi zda- ją się wręcz syntezą cywilizacji dystopijnych. Zasadniczym pytaniem jest: czy w tomach Turkusu i Purpury ludzkość rozwiązuje swo- je dziejowe problemy, czy też zawiązuje pętlę na własną szyję? A może odpowiedź kryje się w zupełnie innym kącie?

W wieku XXVI człowiek panuje między gwiazdami. W mrokach kosmosu, na dziesiątkach tysięcy pozbawionych życia światów, ludzkość zapaliła po- chodnie swojej cywilizacji.

Lecz tak jak góry mają szczyty, tak imperia rosną tylko do czasu. Temu Ziemskiemu już od dekad zaglądają do oczu separatyzm, anarchia, tyrania i terror. Czy to mocarstwo, tak silnie związane swoją historią i tradycjami, ma jeszcze dość sił, by przystosować się i przetrwać? Po dawnych przywód- cach zostali jedynie ich kacykowie i oficjele. Patrząc na pychę tych decyden- tów, trzeba zapytać: czy postęp czasem nie przejada dziedzictwa? A może odwrotnie?

W tej epoce ambicji oraz kruchych układów o losach Ziemi i jej kolonii rozstrzygną jednostki – a zwłaszcza dwóch ludzi, na których barki spadnie ciężar najbardziej wiekopomnych decyzji. Między obcym gatunkiem a ry- walami wewnętrznymi ci dwaj przywódcy będą musieli zmierzyć się z od- wiecznym sprawcą największych wojen: różnicą celów. 

Sprzedaż realizowana jest w całości poprzez stronę internetową:
https://elapsum.pl

Po zapisaniu się na newslettera można otrzymać próbkę pdf w zakresie od pierwszej do setnej strony (wszystkie rozdziały prologowe, kalendarium i mapa).