październik 02, 2022

Recenzje patronatów Secretum

Spirit Animals. Księga Shane’a
Assassin's Creed: Valhalla – Saga Geirmunda
Dwa mutanty
Lore
1634: Wojna bałtycka
Dziewczyna, która klaszcze
Dzieci ziemi i nieba
Magia krwi
Wiedma
wtorek, 22 wrzesień 2015 13:29

"Stalowe Szczury. Chwała" Michała Gołkowskiego pod patronatem Wyróżniony

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

25 września nakładem wydawnictwa Fabryka Słów oraz pod patronatem Secretum ukaże się druga z serii książka, cyklu Stalowe Szczury, autorstwa Michała Gołkowskiego. "Stalowe Szczury. Chwała" to kontynuacja przygód kapitana Reinharda i jego kompanii.

Wyniesiony z błota kompanii karnej i przywrócony do rangi kapitana, Reinhardt szykuje swych ludzi do wykonania misji, która ma szansę zakończyć trwającą już ósmy rok Wielką Wojnę. Zarówno on, jak i jego załoga to wyłącznie dodatek do tego, co naprawdę liczy się w tym wielkim równaniu sił i w całym jego życiu – „Marlene". Tymczasem w dymie cygar i pryzmatach kryształowych karafek snuje się salonowa intryga, sięgającą od lądowisk sterowców przy linii frontu aż do odległego, zimnego Königsberga. 

Czego tak naprawdę chce von Ludendorff? W to, że pionkiem jest porucznik von Haugwitz, nie wątpi nawet on sam; ale czy możliwe jest, żeby potężny generał też nieświadomie grał swą rolę w ogromnym przedstawieniu na arenie dziejów? W warkocie rotorów, w dudnieniu działek pokładowych i świście wichru w olinowaniu nadchodzi Flammender Ruhm. Płomiennej chwały blask.

Zapraszamy na fanpage serii Stalowe Szczury: https://www.facebook.com/Stalowe-Szczury-autorstwa-Michała-Gołkowskiego

Michał Gołkowski - mizantrop i humanista zarazem, uwielbiający światła jupiterów introwertyk. Urodzony w roku Stanu Wojennego i nijak nie mogący zdecydować się, czy bardziej fascynuje go radziecki specnaz, czy może pruscy Stosstruppen. Tłumacz symultaniczny, pisemny i literacki, ojciec chrzestny polskiej serii S.T.A.L.K.E.R. W obecnej chwili beznadziejnie zakochany spóźnioną, dojrzałą miłością w również już niemłodej , bo stuletniej Wielkiej Wojnie.