marzec 30, 2023

piątek, 14 listopad 2014 01:35

Overwatch - zapowiedź nowej gry Blizzarda

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Blizzard podczas BlizzConu 2014 jak zawsze podał wiele ciekawych wiadomości, ale najważniejszą z nich wydaje się ta o wydaniu nowej gry - Overwatch. Jest to nie byle jaka informacja, ponieważ ostatnim wielkim tytułem tego producenta był StarCraft z 1998 roku. Oczywiście dotychczasowe uniwersa stale były rozbudowywane i tworzono do nich kolejne dodatki, ale od 16 lat Blizzard nie zaprezentował żadnej nowej produkcji. Co ważne, projekt Overwatch był od dłuższego czasu rozwijany w całkowitej tajemnicy, a jego premiera może nastąpić już niebawem.

Już na pierwszy rzut oka wszystkich obecnych zdziwiła pastelowa oprawa graficzna, która jest bardzo kolorowa i zdecydowanie odbiega od tego co było widoczne w dotychczasowych produkcjach Blizzara. Według natychmiastowo uruchomionej strony projektu, nowa gra będzie opowiadać o grupie bohaterów, którzy wykorzystując różnorodne umiejętności będą musieli ratować świat przed siłami zła. Ma to być sieciowy shooter, w którym pojedynki będą toczyć ze sobą 6-osobowe drużyny. Każdy gracz będzie mógł wybrać swojego awatara, który będzie specjalizował się w innej dziedzinie. Wśród nich mają być żołnierze, naukowcy, zwykli awanturnicy i inni odmieńcy.

Sądząc po ilości materiałów z gry na oficjalnej stronie Overwatch, produkcja jest w zaawansowanym stadium rozwoju. Niektórzy szczęśliwcy mieli już okazję poznać nowe uniwersum podczas zamkniętego pokazu na BlizzConie, a w przyszłym roku rozpoczną się beta testy, do których można się zgłosić tutaj. Wszystko wskazuje na to, że niedługo największe e-sportowe turnieje doczekają się nowej konkurencji.

Więcej na temat gry dowiedzieć się można na oficjalnej stroniej: http://eu.battle.net/overwatch/en/

Źródło: Komputer Świat

Media