grudzień 04, 2022

środa, 12 listopad 2014 21:27

"Mount & Blade" giveaway

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeszcze przez 42 godziny na stronie GoG można zupełnie za darmo otrzymać swój egzemplarz gry "Mount & Blade".

Mount & Blade to gra komputerowa z gatunku cRPG z elementami gry strategicznej, wyprodukowana przez turecką firmę TaleWorlds, wydana przez Paradox Interactive 16 września 2008. Polskim dystrybutorem jest CD Projekt.

W Mount & Blade gracz wciela się w podróżnika przybywającego do krainy zwanej Calradią. W przeciwieństwie do większości gier cRPG nie jest to kraina fantasy, lecz typowo średniowieczny świat pełen zamków, rycerzy i kupców. Oryginalny jest też system tworzenia postaci, gdzie na początku odpowiadamy na serię pytań dotyczących przeszłości naszego bohatera, aby dopiero potem przejść do typowego ekranu przydzielania statystyk i atrybutów. Początkowo podróżujemy samotni, ale szybko możemy zatrudnić najemników, bohaterów NPC czy wyszkolić wieśniaków, zwiększając siłę oddziału.

Mount&Blade łączy w sobie elementy gier wielu gatunków. Rozgrywka toczy się w dwóch trybach:

- mapy strategicznej, po której poruszamy się naszą drużyną, tylko podczas naszego ruchu gra się toczy, w dowolnym momencie możemy zatrzymać akcję gry, tutaj też zarządzamy drużyną, bohaterem, ekwipunkiem oraz odwiedzamy różne lokacje,

- oraz w trybie akcji, który aktywuje się po wejściu do miasta, przy udziale w turnieju i przy walce. Kontrolujemy wtedy naszego bohatera z widoku pierwszej lub trzeciej osoby, a naszą drużyną steruje komputer, choć sami też możemy wydawać im różne polecenia.

Gra oferuje całkowitą swobodę działań, możemy walczyć na własną rękę lub przyłączyć się do jednej z pięciu (w dodatku Warband - sześciu) frakcji, zostać wasalem jego władcy i dostać pierwsze lenno. Przy kampaniach wojennych można dostać własny zamek, a nawet miasto, wymagane są jednak do tego zasługi dla kraju oraz odpowiednio silna armia. Można też spróbować pomóc jednemu z kandydatów na tron, poprowadzić rebelię i stworzyć całkiem nowe państwo.

Grę charakteryzuje prosta możliwość tworzenia modyfikacji, pozwalających układanie scenariuszy, dodawanie nowych jednostek, czy też broni.