październik 03, 2023

środa, 06 kwiecień 2016 15:16

Grey Goo Definitive Edition w planie wydawniczym Techlandu

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wydawnictwo Techland ogłasza, że już 14 kwietnia na sklepowych półkach pojawi się Grey Goo Definitive Edition - strategia czasu rzeczywistego utrzymana w klimatach science fiction. Gra przywołuje na myśl złotą erę RTS'ów, gdyż założyciele zespołu deweloperskiego, który odpowiada za Grey Goo, to jednocześnie twórcy kultowego Command&Conquer.

Grey Goo Definitive Edition będzie dostępne na polskim rynku już w połowie kwietnia na platformę PC w cenie 79,90 zł, w polskiej wersji językowej. Rozwinięcie Definitive Edition oznacza, że gracz otrzyma zestaw składający się z:

Grey Goo – podstawowa wersja gryGrey Goo – Emergence Campaign  oraz Descent of the Shroud (DLC)Grey Goo – soundtrackNowe jednostki – Ludzie, rasa obcych Beta oraz mordercze nanoboty MateriaMisja 16: "Herald of Silence"Nowy multiplayer.

„To niezwykle przyjemne uczucie móc dostarczać graczom, tak wysoko oceniane gry jak Grey Goo. Przygotowaliśmy dla graczy bardzo obszerną zawartość, którą nazwaliśmy Definitive Edition. Projektując okładkę chcieliśmy podkreślić obecność nowej kampanii oraz frakcji. Nowym przeciwnikiem są fantomy o wielu nazwach i zdecydowanie najbardziej zabójczy z wrogów. Dotąd jedynym sposobem na przetrwanie spotkania z tą rasą była ucieczka. W Grey Goo Definitive Edition gracz stawi im czoła." – komentuje Grzegorz Wilczek, Brand Manager Wydawnictwa Techland.

Grey Goo łączy w sobie mechanizmy klasycznych RTS-ów z nowoczesnym interfejsem, oprawą, a także z niespotykanym dotąd rozmachem. Gra osadzona jest w odległej przyszłości, pięćset lat po tym, jak ludzkość rozpoczęła kolonizację innych systemów gwiezdnych. Akcja toczy się na planecie Ekosystem 9. Gracz może wybrać jedną z frakcji. Decyduje między mistrzami ofensywy - Ludzkość, dumną i wszechobecną rasą obcych nazwaną Beta oraz Materia – mordercze nanoboty, chętne unicestwić wszystko, co stanie na ich drodze.

Nowością jest frakcja Shroud – forma życia określana najczęściej jako „nieznani". Shroud to pasożyt z coraz większym apetytem na energię, rasa będąca w stanie pochłonąć całą planetę.  Beta oraz Materia ukrywała się przed tym przeciwnikiem od pokoleń. W Grey Goo Definitive Edition będziemy świadkami decydującego starcia tych tytanów.

Gracz gromadząc surowce, buduje potęgę swojej armii oraz rozwija bazy, rozgrywa kolejne bitwy o niepodzielną władzę w galaktyce. Każda z grup posiada unikalny system jednostek, budowli czy technologii.

Ścieżka dźwiękowa „Best of Grey Goo" łączy wysublimowaną wrażliwość na dźwięki Franka Klepackiego (autor ścieżki dźwiękowej do serii Command&Conquer) z głębią i skalą orkiestry Budapest Scoring Symphonic Orchestra, dzięki czemu buduje napięcie gry RTS jak żadna inna. Ścieżka dźwiękowa zawiera 10 utworów:

1.         Motyw Główny Grey Goo

2.         Beta

3.         Stanowiska Bojowe

4.         Formacja Beta

5.         Istoty Ludzkie

6.         Zręczne Manewry

7.         Wzmożona Produkcja

8.         Goo

9.         Wyeliminować

10.       Życie jest wrogie

Grey Goo Definitive Edition – grę w Polsce wydaje Techland. Tytuł będzie dostępny  14 kwietnia na platformę PC w cenie 79,90 zł.