lipiec 15, 2024

poniedziałek, 23 marzec 2015 18:26

Marta Guzowska w Warszawie

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z okazji premiery najnowszej powieść laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru – Marty Guzowskiej, w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie!

SPOTKANIE Z AUTORKĄ 9 KWIETNIA O GODZ. 19.00

ARCHEOLOG I ANTROPOLOG
O ZBRODNIACH NA WYKOPALISKACH
I O TYM, JAK NIE ZAMORDOWAĆ NAMOLNEGO PISARZA

W DYSKUSJI WEZMĄ UDZIAŁ
DR MARTA GUZOWSKA (AUTORKA) I DR WIESŁAW WIĘCKOWSKI

SPOTKANIE POPROWADZI ANNA LUBOŃ

FAKTYCZNY DOM KULTURY, GAŁCZYŃSKIEGO 12, WARSZAWA

O książce:

„Możesz oszukiwać wszystkich ludzi przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas".
Czy na pewno?
A może nikomu nie zależy, żeby poznać prawdę...

Kreta, wiosenne wykopaliska, chłód jak w zimie. Antropolog Mario Ybl bierze udział w pracach archeologicznych, które znów zmienią jego życie, Pola Mor nie może zapomnieć o Yblu, a profesor Wasener wdaje się w konfrontację z greckimi władzami. Odkryty szkielet uznany za zwierzęcy okazuje się człowiekiem złożonym w ofierze. Zaraz potem ginie młoda dziewczyna.
Czy to ofiara szaleńca, czy wioskowej wendety? A może wśród dzikich kreteńskich gór są odprawiane starożytne obrzędy i wskrzeszone zostały zapomniane obyczaje plemienne?

Marta Guzowska już za debiutancką powieść Ofiara Polikseny otrzymała najważniejszą polską nagrodę dla autora kryminału, czyli Wielki Kaliber. Sądzę, że jej najnowsza powieść Wszyscy ludzie przez cały czas, która ukaże się na wiosnę 2015, także otrzyma nominację do tej nagrody, bo jest świetna!
Agnieszka Krawczyk