czerwiec 24, 2024

środa, 27 marzec 2024 11:26

Åsa Larsson w Polsce

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gwiazda szwedzkich kryminałów przyjeżdża do Torunia!

W dniach 17-21 kwietnia 2024 r. odbędzie się III edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Premier i Debiutów Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Na kilka dni do Torunia zjadą się najbardziej znane nazwiska literatury kryminalnej z całej Polski i nie tylko. Zorganizowane zostaną panele dyskusyjne, prelekcje ze specjalistami, sesje blogerów oraz warsztaty literackie.

Największym wydarzeniem będzie przyjazd wybitnej autorki Wydawnictwa Literackiego, Åsy Larsson! Jej kryminalna seria o Rebece Martinsson podbiła serca setek tysięcy czytelników na całym świecie

17 kwietnia o godzinie 18:00 będzie można usłyszeć po raz pierwszy o „Zapadlinie” - najnowszej powieści Roberta Małeckiego. Premierowe spotkanie autorskie wokół książki odbędzie się w Książnicy Kopernikańskiej. Poprowadzi je Jarosław Jaworski.

20 kwietnia o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie z Åsą Larsson w Teatrze Muzycznym. Poprowadzi je Maciej Siembieda. Przewidziano również czas dla mediów. Wydawnictwo Literackie jest partnerem wydarzenia.

Zapraszamy do Torunia!

Åsa Larsson (ur. 1966) – autorka serii bestsellerowych kryminałów o Rebece Martinsson. Z wykształcenia prawniczka, mieszka w Mariefred, niedaleko Sztokholmu. Jest wnuczką słynnego szwedzkiego narciarza Erika Augusta Larssona. Dzieciństwo i młodość spędziła na północy Szwecji w Kirunie – mieście, które uczyniła kanwą mrocznych zabójstw, opisanych w cyklu kryminałów z charyzmatyczną prawniczką w roli głównej. Jej powieści cieszą się dużą popularnością na całym świecie; przetłumaczono je na ponad dwadzieścia języków.