lipiec 24, 2024

czwartek, 08 styczeń 2015 12:42

Wystawa budowli z Klocków Lego wciąż trwa!

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO tym razem zaskoczy makietą 11-metrowego Titanica, zbudowanego z ponad 500 000 klocków LEGO. To będzie gratka nie tyko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Od 13 grudnia do 15 lutego na Stadionie Narodowym w Warszawie można oglądać wyjątkową Wystawę Budowli z Klocków Lego.

Niespotykane makiety

Główną ideą powstania wystawy jest zaprezentowanie budowli i makiet o niespotykanej formie i wielkości, których w codziennych, domowych warunkach nie udałoby się stworzyć. Zobaczymy zatem konstrukcje sięgające 3 metrów wysokości oraz takie, które składają się z 500 tys. elementów czy zajmują kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Cała ekspozycja zajmuje 2300 metrów kwadratowych i składa się z kilku milionów klocków, z których zbudowano ponad 140 makiet.

Budowanie z klocków jest obecnie dla wielu osób jedną z najbardziej popularnych form rozrywki. Klocki cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Ograniczenia te występują jedynie w warunkach domowych, gdzie ilość miejsca, czas i finanse nie pozwalają tworzyć budowli na wielką skalę. Główną ideą powstania wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach. Wystawa stworzy dla rzeszy fanów klocków LEGO niepowtarzalną okazję do puszczenia wodzy fantazji – tłumaczy Rafał Szymański, organizator wystawy.

Zabawa i edukacja

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty będą prezentowały postaci, miejsca, roboty a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne, w tym wspaniale odwzorowany Pałac Kultury. Takie zestawienie pozwala i to nie tylko najmłodszym zwiedzającym na poszerzenie wiedzy z zakresu historii, geografii, architektury czy robotyki.

Najwspanialsze budowle

Prezentowana ekspozycja stale się powiększa, cały czas projektujemy i tworzymy z klocków nowe budowle. Atrakcje, które będą czekały w Warszawie to m.in.:

Titanic

Zbudowana z pół miliona klocków w skali 1:25 budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

Makiety "Stan wojenny"

Ponieważ otwarcie wystawy na stadionie zaplanowano na 13-go grudnia, organizatorzy specjalnie z tej okazji postanowili zaprezentować dwie premierowe makiety będące rekonstrukcją krajobrazu stanu wojennego. Pierwsza przedstawia miasto nocą, kiedy po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku na ulice wyjeżdżały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna. Druga makieta obnaża codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania tamtego okresu. Całość w scenerii typowej dla tych czasów – zobaczymy sklep Pewex, bar mleczny i supersam, a na ulicach maluchy, syreny oraz duże fiaty.

Star Destroyer

Jedną z wielu pereł Wystawy jest rekonstrukcja statku Star Destroyer znanego z filmu Gwiezdne Wojny. Model ma ponad 2 metry długości, 125 cm szerokości, 58 cm wysokości i waży ponad 50 kilogramów. Star Destroyer jest budowla niezwykłą w sensie techniki budowania. Dzieje się tak ponieważ w trakcie budowy tak wielkiej bryły nie wykorzystano stalowej ramy, co oznacza, że jest w całości wykonany z klocków Lego.
To trzeba zobaczyć
Niewątpliwą atrakcją Wystawy jest makieta LEGO City o wielkości 25 m2 z częścią mieszkalną i lotniskiem. Niezapomniane wrażenia zapewnią makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, ogromne lotnisko i stacja kosmiczna. Hitem wystawy jest makieta Stadionu Narodowego. Pojawi się sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen, Super Star Destroyer, Millenium Falcon czy Taj Mahal. Wyjątkowym dodatkiem będą także budowle autorskie, m.in. bitwa morska pod Oliwą, makieta „Atak Hord" na której znajduje się około 3500 minifigur czy makieta lotniska z kilkunastoma reprodukcjami samolotów z okresu I i II wojny światowej. Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które będą reagowały np. na ruch oraz modele z serii LEGO Technic.

Interaktywne eksponaty

Efektownym uzupełnieniem całości będą mechanizmy aktywizujące widzów. Makiety są wyposażone w integralne oświetlenie i mechanizmy umożliwiające samodzielne uruchamianie eksponatów.

Bilety

Wystawa otwarta od 13 grudnia od godz. 14.00. Zapraszamy codziennie w godzinach 10.00-21.00 w niedziele i świeta 10.00-20.00. Zakupu biletu można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Cennik biletów:

Poniedziałek-piątek:
BILET PORANNY 10.00 – 16.00 18 zł / osoba
BILET POPOŁUDNIOWY 16.00 – 20.00 23 zł / osoba
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 16.00 – 20.00 18 zł / osoba
BILET WIECZORNY 20.00 – 21.00 15 zł / osoba
Sobota:
BILET WEEKENDOWY 10.00 – 21.00 23 zł / osoba
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 10.00 – 21.00 18 zł / osoba
Niedziela:
BILET WEEKENDOWY 10.00 – 21.00 23 zł / osoba
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 10.00 – 20.00 18 zł / osoba
Dzieci do 95 cm wzrostu - wejście bezpłatne.
GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne) – wymagana jest uprzednia rezerwacja.
Rezerwacji biletów grupowych można dokonać droga mailową lub telefoniczną:
Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Numery telefonów: 795 999 231, 535 917 097
Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 10.00 – 16.00.
Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.