marzec 01, 2024

wtorek, 29 sierpień 2017 18:41

Festiwal Fantastyki Twierdza w Giżycku

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już za 9 dni rusza kolejny konwent, któremu patronujemy - Festiwal Fantastyki Twierdza!

Festiwal Fantastyki Twierdza – 8-10 września 2017 – „35 000 metrów kwadratowych fantastyki!” – trzecia edycja.

Festiwal ma do dyspozycji niezwykły zabytkowy obiekt z XIX wieku – Twierdzę Boyen w Giżycku. Miejsce pełne zakamarków, wałów, umocnień i zróżnicowanych wysokości terenu tworzy niepowtarzalny klimat, w którym wszelkiego rodzaju gry nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Już samo siedzenie w klimatycznej Karczmie przeniesie Was w podróż do innych uniwersów. Znajdziecie na festiwalu blok RPG, LARP, blok literacki: spotkania z autorami, spotkania ze sławami fantastyki, blok artystycznyny: sesje zdjęciowe i wystawy; Games Room (planszówki, karcianki); prelekcje; blok warsztatowy (walka, łucznictwo, śpiew, taniec); projekcje filmów niezależnego kina związanego z fantastyką; strefę wystawców.

Sleep Room oraz Fantasmagorium: przestrzeń, gdzie fantastykę poczujecie wszystkimi zmysłami. Nie zabraknie także konkursu cosplay i projektów strojów – czyli twierdzowego AlterEgo! Najmłodsi w Szkrabstrefie będą się doskonale bawić pod opieką animatorów i w trakcie przygotowanych dla nich atrakcji i konkursów. W sobotni wieczór organizatorzy zapraszają na koncerty – a gwiazdą wieczoru bedzie grupa „Helroth”.

Twierdza gości u siebie wszystkie nurty fantastyki: FANTASY i SCI-FI: STEAMPUNK, CYBERPUNK, WORLD OF DARKNESS, STAR WARS, GRA O TRON, WIEDŹMIN, THE VIKINGS, WARCRAFT, WARHAMMER, POST APO i wiele, wiele innych uniwersów stworzonych przez ludzką wyobraźnię!

Szczegółową tabelę z rozpiską atrakcji znajdziecie --> TUTAJ

WAŻNE! Na zakup biletów w promocyjnych cenach macie czas do 1 września do godziny 12:00! Zegar tyka - możecie je nabyć poprzez serwis ebilet lub klikając KUP TERAZ! --> TUTAJ