czerwiec 28, 2022

wtorek, 28 październik 2014 23:30

Premiera: "Jesienna Róża"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Druga część „Mrocznej Bohaterki" Abigail Gibbs już wkrótce! Premiera „Jesiennej Róży" już 19 listopada!

„Mroczna Bohaterka. Jesienna Róża" to kontynuacja bestsellerowej powieści, która młodej brytyjskiej pisarce przyniosła sławę i pieniądze. Czytelnicy ponownie przeniosą się w niebezpieczny, ale i romantyczny świat misternie wykreowany przez Abigail Gibbs. Tym razem poznają tajemnice pochodzącej z Rodu Mędrców Jesiennej Róży. Co łączy ją z pierwszą Mroczną Bohaterką? Do jakich poświęceń będzie zdolna, aby ocalić to, co kocha najbardziej?

Jesienna Róża jest pozornie przeciętną nastolatką. W rzeczywistości jednak jej życie pełne jest mrocznych sekretów. Zaledwie 18 miesięcy wcześniej jej babcia została brutalnie zamordowana, a dziewczynę zmuszono do przeprowadzki na prowincję. Z powodu dziwnych, wędrujących znamion na ciele bohaterka ma duży problem z akceptacją w nowej szkole. Nikt z jej nowych kolegów i koleżanek nie zdaje sobie sprawy, kim tak naprawdę jest Jesienna Róża. Wszystko zmienia się za sprawą przystojnego młodzieńca, który ma na ciele podobne znamiona. Nagle dziewczyna staje się obiektem zainteresowania wszystkich wokół, a to, co wcześniej było przyczyną odrzucenia, teraz okazuje się jej największym atutem. Tajemniczy chłopak odmieni jednak nie tylko relacje bohaterki z rówieśnikami. Jego pojawienie się zwiastuje zmiany, przed którymi Jesienna Róża nie zdoła umknąć. Kim naprawdę jest Róża? Jaki związek z jej życiem ma uporczywie pojawiająca się w snach wizja dziewczyny uwodzonej przez mrocznego księcia? Czego chce od niej Violet? Jesienna Róża będzie musiała znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania, zanim będzie za późno.

Abigail Gibbs swoją pierwszą powieść - „Mroczna Bbohaterka. Kolacja z wampirem", napisała jako nastolatka, publikując ją w odcinkach na platformie internetowej. Książka okazała się prawdziwą sensacją, a autorce zaproponowano gigantyczną zaliczkę za prawa do publikacji.

W „Jesiennej Róży" Abigail tworzy nową opowieść, która w nieoczekiwany sposób łączy się z wątkiem znanym z „Kolacji z wampirem". Tym razem czytelnik śledzi akcję z perspektywy Jesiennej Róży. Zmiana punktu prowadzenia narracji służy przedstawieniu kolejnego z dziewięciu wymiarów świata, w którym rozgrywają się losy Bohaterek. Z Rodem Mędrców wiążą się inne mroczne sekrety, a jego przedstawiciele obdarzeni się nieznanymi dotąd paranormalnymi zdolnościami. Gibbs idzie o krok dalej niż pozostali autorzy opowieści o wampirach. Świat, do którego zaprasza swoich czytelników, to skomplikowana struktura, w której każdy, nawet najdrobniejszy ruch ma poważne konsekwencje. Gibbs sięga po paranormalne elementy, nie przestaje jednak być blisko rzeczywistości – w jej powieściach odbijają się problemy jej generacji, ale także zagadnienia społeczne.

Abigali Gibbs urodziła i dorastała w mrokach hrabstwa Devon. Obecnie przygotowuje pracę licencjacką z literatury angielskiej na uniwersytecie w Oxfordzie. Potwornie boi się krwi i jest zagorzałą wegetarianką, tym bardziej zaskakujące jest, że jej debiutem była „Kolacja z wWampirem". W wieku piętnastu lat zaczęła publikować odcinki swojej powieści w iInternecie pod pseudonimem Canse12. Trzy lata później podbiła rynek wydawniczy debiutancką powieścią „Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem". Dzieli czas pomiędzy studia, pisanie i rodzinę. Pije hektolitry kawy, żeby wszystko to wytrzymać.