wtorek, 18 wrzesień 2018 10:41

Największy konkurs w historii gier planszowych startuje już w październiku!

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Największy konkurs w historii gier planszowych startuje już w październiku!

Wydawca gier planszowych, firma Brain Games ma zaszczyt ogłosićprawdopodobnie największe i najbardziej niezwykłe wyzwanie w historii planszówek: ICECOOL Antarctica. To międzynarodowy konkurs na najbardziej spektakularny trick w ICECOOL, którego zwycięzca będzie miał okazję odbyć podróż życia i zobaczyć prawdziwe pingwiny w ich naturalnym środowisku – na Antarktydzie. Budżet na główne nagrody wynosi ponad 18 tysięcy dolarów.

Konkurs będzie dostępny w 26 krajach, a zgłoszenia będą przyjmowane od 1 października do 15 stycznia. Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą przesłać za pośrednictwem strony www.icecoolantarctica.com filmik ilustrujący trick wykonany podczas gry w ICECOOL. Przesłane filmy można udostępniać w różnych serwisach społecznościowych dla uzyskania większego zasięgu.

Między 15 stycznia a 4 lutego nadesłane filmy będą podlegały ocenie. W pierwszym etapie krajowi sędziowie wyłonią regionalnych zwycięzców, którzy otrzymają nagrody od lokalnych partnerów i dystrybutorów ICECOOL. Krajowe jury wybierze 5 najlepszych filmów, które będą rywalizowały o światową nagrodę główną.

W skład międzynarodowego jury będą wchodzić znani specjaliści od gier planszowych: Tom Vasel (uznany projektant i recenzent planszówek, twórca kanału The Dice Tower), Joachim Ulbrich (CEO Amigo Spiele) oraz Egils Grasmans (CEO Brain Games). Będą oni oceniać tricki finalistów pod kątem poziomu trudności (50% oceny) i kreatywności (50% oceny). Ich zadaniem będzie wyłonienie zdobywcy głównej nagrody, który weźmie udział w wycieczce na Antarktydę.

„ICECOOL jest uwielbiany przez tysiące ludzi na całym świecie. Dla mnie Antarktyda zawsze była wymarzonym kierunkiem podróży i wierzę, że jest nim również dla wielu naszych fanów. Pomyślałem zatem, że warto byłoby dać im szansę odwiedzenia tego wspaniałego miejsca, zwłaszcza że sami pewnie nie mieli by szansy tam trafić i spotkać prawdziwych pingwinów” – mówi Egils Grasmanis, CEO Brain Games

Podróż obejmuje bilety lotnicze do Argentyny (w tym konieczne przesiadki), ponieważ jest to miejsce, z którego startuje rejs na Antarktydę. Zwycięzca będzie się również cieszył 9 dobami podróży pełnej odkryć i doświadczeń na szlaku “Classic Antarctic”, który pokona w dwuosobowej kajucie zupełnie nowego statku Hondius. Nagroda będzie obejmowała również dwie niecodzienne aktywności: noc spędzoną na kempingu pod gołym niebem Antarktydy oraz spływ kajakowy po polarnych wodach, pozwalający poznać specyfikę tamtejszej linii brzegowej. Ta niezwykła podróż będzie przygotowana i poprowadzona przez Oceanwide Expeditions.

Śledź publikacje ICECOOL oraz Brain Games na Facebooku i Twitterze oraz na Instagramie pod hasztagiem #ICECOOLAntarctica, aby być na bieżąco z nowościami na temat wyzwania.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajdziesz na www.icecoolantarctica.com . Już teraz zacznij ćwiczyć swoje tricki!

O ICECOOL

Wielokrotnie nagradzana gra planszowa, której oryginalnym wydawcą jest firma Brain Games. Spośród innych tytułów wyróżniają ją dwa nowatorskie rozwiązania: wykorzystanie pstrykania do poruszania pionków oraz koncepcja “pudełka w pudełku”, które pozwala kompaktowo składać i transportować planszę do gry. ICECOOL został doceniony na całym świecie: doczekał się 15 międzynarodowych edycji, tłumaczenia na ponad 20 języków i dystrybucji w około 40 krajach. Na całym świecie jest już 350 000 egzemplarzy gry. W 2017 roku ICECOOL otrzymał prestiżowy tytuł Kinderspiel des Jahres – najlepszej gry dla dzieci.

  Ice Cool game board components 800

O Brain Games

W 2004 roku trzech entuzjastów gier planszowych rozpoczęło misję szerzenia planszówkowej kultury w Łotwie, na Litwie i w Estonii. Brain Games rozpoczęło swoją działalność od lokalizacji i dystrybucji Osadników z Catanu. Dziś są największym dystrybutorem planszówek w krajach nadbałtyckich. W 2011 roku Brain Games rozpoczęło opracowywanie i publikowanie nowych gier, skutkiem czego przekształciło się w Brain Games Publishing. Obecnie wydane przez nich gry są dostępne w ponad 40 krajach.

Media