grudzień 03, 2023

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 13:23

Aeon's End

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Premiera gry Aeon's End już 26 września 2018!

Dawno temu ci, którzy ocaleli podczas inwazji schronili się w zapomnianym podziemnym mieście Gravehold. Resztki społeczeństwa nauczyły się, że energia płynąca z bram, ta sama która rozpoczęła atak na nich może być ujarzmiona przez różne klejony. Klejnoty, które pozwolą przekształcić szkodliwą energię w zbawienne dla nich zaklęcia i oręż. Nastał czas Magów Bram.

"Aeon’s End" to kooperacyjna gra karciana oparta o mechanikę budowania talii, w której karty na żadnym etapie (poza przygotowaniem do gry) nie są tasowane. Celem graczy jest pokonanie Nemezis, zanim zniszczy ono miasto Gravehold lub zanim broniący go Magowie Bram padną z wyczerpania. Podczas każdej rundy, gracze i Nemezis rozgrywają swoje tury w losowej kolejności. Podczas ich trwania, gracze mogą aktywować zaklęcia, a także pozyskiwać klejnoty, artefakty oraz zaklęcia z rynku zasobów, manipulować swoimi Bramami i używać unikalnych zdolności. Każde z czterech Nemezis dołączonych do gry charakteryzuje się odmiennymi akcjami, jakie podejmuje w trakcie swojej tury i wymaga od graczy wypracowania innej strategii, aby je pokonać. Gra oferuje również bogaty, pełny przygód świat z wyjątkową historią oraz niesamowitymi bohaterami!

Kevin Riley wprowadził wiele innowacji do deckbuildingu, był na bieżąco z tym, co fani kochają w tej popularnej mechanice. Gra oferuje bogactwo skalowalności, zawartości oraz ogromnego napięcia podczas gry. Dzięki tym wszystkim czynnikom jesteśmy pewni, że "Aeon's End" zagości w waszej kolekcji na wiele lat. Przed tym, jak Kevin stworzył **Aeon's End** był profesjonalnym, pełnoetatowym graczem Starcrafta 2. Jego doświadczenie w graniu na najwyższym poziomie dało mu unikatową wiedzę na temat projektowania gier.

W grze "Aeon's End" znajdziecie niesamowite grafiki od Gong Studios (Android: Netrunner LCG i Smash Up) utrzymane w klimatach postapokaliptycznego świata fantasy!

Utwórz swój arsenał zaklęć i artefaktów, aby stanąć naprzeciwko najpotężniejszych wrogów z najgłębszych otchłani!


Szczegóły na temat gry:

Tytuł: AEON’S END
Autor gry: Kevin Riley
Autorzy ilustracji: Gong Studios, Scott Hartman
Wiek graczy: 14+
Czas gry: 60 min.
Liczba graczy: 1 – 4
Rozmiar kart: 63,5 x 88 mm
Premiera gry: 26 września 2018
Wydawca: Portal Games

Instrukcja: https://portalgames.blob.core.windows.net/aeons-end/Aeons-End-Instrukcja.pdf 

Strona gry na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/191189/aeons-end 

Strona gry na Portal Games: https://portalgames.pl/pl/aeons-end/