grudzień 05, 2023

czwartek, 12 maj 2016 14:42

Vivid Games pokazuje pierwsze materiały z "Metal Fist".

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Vivid Games po raz pierwszy zaprezentował dziś materiały z gry Metal Fist: Urban Domination. Soft launch gry zaplanowany jest na drugą połowę 2016 roku – podobnie jak „Nox Raiders", pierwsza gra w programie wydawniczym spółki. Bydgoski developer gier ogłosił dziś także wyniki finansowe za I kwartał. Do 0,22 USD wzrósł średni miesięczny przychód aktywnego użytkownika z mikropłatności (ARPMAU) w kwietniu 2016 r., po wprowadzeniu na rynek Real Boxing 2 ROCKY™. To aż dwukrotnie więcej niż w poprzednich dwóch kwartałach. Ostatni okres Vivid Games zakończył sprzedażąna poziomie 6,63 mln zł, o 35% wyższą niż w pierwszym kwartale 2015 r.

Do 0,22 USD wzrósł średni miesięczny przychód aktywnego użytkownika z mikropłatności (ARPMAU) w kwietniu 2016 r., po wprowadzeniu na rynek Real Boxing 2 ROCKY™. To aż dwukrotnie więcej niż w poprzednich dwóch kwartałach. Ostatni okres Vivid Games zakończył sprzedażą na poziomie 6,63 mln zł, o 35% wyższą niż w pierwszym kwartale 2015 r.

Gry z cyklu Real Boxing™ trafiły już łącznie do 37,5 mln graczy na całym świecie. Tylko w minionym kwartale 2016 r. liczba pobrań wyniosła 4,5 mln. – Pierwszy kwartał zakończyliśmy zgodnie z założeniami. Biorąc pod uwagę, że Real Boxing 2 ROCKY™ zadebiutował dopiero pod koniec marca, przychody z gry miały mały wpływ na wyniki tego okresu. Wzrost sprzedaży i dodatni wynik netto przy dużych nakładach na produkcję i marketing, uważamy za sukces – komentuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Aktualizacja „ROCKY" pojawiła się w 23 marca w sklepie Apple App Store i 31 marca sklepie Google Play. Jest to obecnie jedyna oficjalna gra na licencji ROCKY dostępna na urządzenia mobilne. Oprócz nowej rozbudowanej zawartości, aktualizacja udoskonaliła rozgrywkę, Wprowadzono również rozwiązania optymalizujące, przede wszystkim w zakresie platformy Android. – Efekty przyszły właściwie natychmiast. W kwietniu wskaźnik ARPMAU wzrósł do poziomu 0,22 USD na obu platformach sprzętowych wobec średnio 0,11 USD w poprzednich kwartałach – podkreśla Kościelny. Dzięki optymalizacji wersji dla platformy Android, udział przychodów ze sklepu Google Play wzrósł do 24% w kwietniu 2016 roku, wobec 15% w I kwartale 2016, oraz 3% w premierowym IV kwartale 2015 roku. Kolejna aktualizacja, która wprowadzi do gry m.in. wieloosobowe turnieje online zaplanowana jest na czerwiec 2016 r.

Dzisiaj Vivid Games po raz pierwszy zaprezentował materiały z gry Metal Fist: Urban Domination. Potrzeba dopracowania innowacyjnej rozgrywki wieloosobowej, łączącej w sobie elementy kilku gatunków sprawiła, że konieczne stało się wydłużenie czasu produkcji. Soft launch gry zaplanowany jest na drugą połowę 2016 roku. Więcej o grze na: www.vividgames.pl/games.
– Chcemy wydać w pełni gotowy, atrakcyjny produkt, który będzie miał bardzo dobre parametry monetyzacyjne oraz pozbawiony będzie błędów i niedociągnięć. Prowadzimy również rozmowy w kierunku wzbogacenia tytułu o światowej klasy markę – wyjaśnia Kościelny.

W drugiej połowie roku swój soft launch będzie miał również Nox Raiders, pierwsza gra w programie wydawniczym Vivid Games. Umowa podpisana z firmą EVERYDAYiPLAY przewiduje wydanie gry przeznaczonej dla graczy typu mid-core w modelu biznesowym Free2Play na trzy platformy: iOS, Android i Facebook. Ta ostatnia pojawi się w przypadku tytułów wydawanych przez Vivid Games po raz pierwszy.