październik 07, 2022

czwartek, 03 marzec 2016 22:18

Kolejny sukces mobilnego BRASSA

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mobilna wersja jednej z najlepszych ekonomicznych gier planszowych otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Golden Geek Award!

Plebiscyt ten jest organizowany od 2006 roku przez portal BoardGameGeek.com. Serwis ten skupia ponad milion użytkowników z całego świata i to oni zgłaszają nominacje w poszczególnych kategoriach. Gra BRASS została nominowana w kategorii Board Game Apps/Video Games. Finalne głosowanie rozpocznie się 4 marca po godzinie 12.00 i potrwa dwa tygodnie. Biorą w nim udział użytkownicy serwisu BGG. O szczegółach głosowania można przeczytać na stronie konkursu.

Przypomnijmy, planszową wersję BRASSA zaprojektował Martin Wallace – autor wielu bestsellerowych współczesnych planszówek. Mobilna wersja to efekt współpracy wydawnictwa gier planszowych PHALANX oraz firmy CUBLO. Projektowi patronuje sam Wallace. W lutym udostępniona została wersja 1.2., która umożliwia grę online w trybie private game - dostęp do danej rozgrywki można zabezpieczyć hasłem. Dzięki temu w grze biorą udział tylko osoby zaproszone. Ułatwienie te zostało wprowadzone na życzenie samych graczy.

Mobilna wersja BRASSA w zaledwie kilka miesięcy od premiery została już doceniona przez graczy. BRASS zajął drugie miejsce w zestawieniu najlepszych gier mobilnych na iOS przygotowywanym przez serwis www.boardgamequest.com. Tony Mastrangeli napisał w uzasadnieniu:
"Niewiele brakowało, by Brass zdobył pierwsze miejsce. To druga gra Martina Wallace'a, która została wydana w tym roku i z pewnością jest ona lepsza. Przed zagraniem w mobilną wersję, nie grałem nigdy w Brassa. Stwierdziłem jednak, że jest to świetnie zaprojektowana gra. Należy pamiętać o tym, że Brass to ciężka eurogra, jeżeli jesteś więc poczatkującym graczem, może to nie być gra dla ciebie. Dla pozostałej reszty graczy, jeżeli interesuje Was wizja zarabiania pieniędzy jako przedsiębiorca w Anglii ogarniętej Rewolucją Przemysłową, to Brass jest pozycją obowiązkową na Waszej liście zakupów".
Grę można nabyć w sklepach App Store, Google Play, a od niedawna także Amazon . Regularna cena to $7.