lipiec 17, 2024

sobota, 11 kwiecień 2015 21:56

Zmierzch w wersji krótkometrażowej

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najpierw była głośna książka - "Zmierzch" Stephanie Meyer z 2007 roku. Potem aż pięć filmów, które powstały na podstawie kolejnych części powieści. To mało? Będzie sześć nowych filmów o wampirach.

W ramach projektu "The Storytellers: New Voices of Twilight Saga" zostało wyłonionych sześć scenariuszy, które zostaną zrealizowane w formie krótkometrażowych filmów. Każdy z nich musiał przedstawiać losy bohaterów przedstawionych w książce "The Twilight Saga: The Official Illustrated Guide". Postawiony został także wymóg, aby akcja zgłoszonych historii poprzedzała przyjazd Belli (Kristen Stewart) do Forks.

Scenariusze zostały wybrane przez Stephanie Meyer, autorkę sagi "Zmierzch", Lionsgate, Women In Film, Facebook i Volvo. Teraz organizatorzy konkursu stoją przed zadaniem wyboru reżyserów wyłonionych scenariuszy. Wynikiem przedsięwzięcia ma być sześć filmów, które mają trwać od 5 do 10 minut. Produkcje będą udostępnione na Facebooku.

Konkurs był skierowany do kobiet. Autorki nadesłanych prac musiały skończyć 13 lat. Ze scenariuszami, które przeszły selekcję można zapoznać się na stronie tongal.com.

- Głos kobiet staje się dla mnie coraz bardziej i bardziej istotny odkąd pracuję w przemyśle filmowym - mówi Stephanie Meyer, cytowana przez Hollywoodreporter.com. - Jestem zaszczycona pracować w projekcie z Women In Film, Lionsgate i Facebookiem, którego przeznaczeniem jest dać szansę większej ilości kobiet, aby została dostrzeżona ich kreatywność - dodaje.

Źródło: http://m.kultura.gazeta.pl/kultura/0,0.html