marzec 26, 2023

czwartek, 12 luty 2015 08:19

"Hitman: Agent 47" - reboot serii

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W 2007 roku na ekranach kin pojawiła się ekranizacja gry komputerowej o tym samym tytule "Hitman". Timothy Olyphant zagrał rolę bezwzględnego, płatnego zabójcy - Agenta 47. W tym roku światło dzienne ujrzy film "Hitman: Agent 47". Obraz początkowo miał być kontynuacją, jednak producenci zdecydowali się na reboot serii.

W rolę Agenta 47 tym razem wcielił się Rupert Friend, znany z takich filmów jak "5 dni wojny", "Młoda Wiktoria" czy serialu "Homeland". Za kamerą stanął debiutujący Aleksander Bach. Za scenariusz odpowiedzialni są Skip Woods, Michael Finch i Kyle Ward.

Pierwszy zwiastun, który pojawił się w Internecie, pełen jest wybuchów, efektownych walk i efektów specjalnych. Widać, iż zapowiada się bardzo dobre i szybkie kino akcji. Czy jednak zadowoli ono fanów serii gier? Już pojawiają się komentarze, iż w filmie może zabraknąć charakterystycznego klimatu.

Polska premiera zapowiadana jest na 28 sierpnia 2015 roku.

Na koniec jako ciekawostkę podam, iż tytułową rolę miał zagrać początkowo Paul Walker. Niestety tragiczna śmierć aktora zmusiła producentów do zmiany planów.

Media