czerwiec 04, 2023

piątek, 24 październik 2014 10:15

Przegląd nowych horrorów na Halloween 2014

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Październik jest szczególnym okresem w ciągu roku. Z racji przypadającego na 31 dzień miesiąca święta Halloween, w tym czasie ukazuje się najwięcej filmów grozy. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych horrorów, które swoją premierę miały niedawno lub w nadchodzącym tygodniu zagoszczą na ekranach naszych kin.

 

 

 

 

 

 

 

Annabelle

Data premiery: 3 października 2014

Reżyseria: John R. Leonetti

Scenariusz: Gary Dauberman

Opis: "Annabelle" skoncentruje się na tytułowej bohaterce, czyli upiornej, opętanej lalce, którą trzymają w domu John i Mia. Akcja obrazu rozegra się w czasach sprzed wydarzeń przedstawionych w "Obecności".

Dracula: historia nieznana

Data premiery: 17 października 2014

Reżyseria: Gary Shore

Scenariusz: Matt Sazama, Burk Sharpless

Opis: "Dracula: historia nieznana" łączy historię autentycznej postaci historycznej - Włada Palownika (Luke Evans), który walczył z Turkami oraz legendę o wampirze Draculi opisaną w powieści Brama Stokera. Bohater obrazu będzie wewnętrznie rozdarty - będzie musiał podjąć decyzję, czy gotów jest sprzedać diabłu swoją duszę, jeśli w zamian jego kraj będzie wolny od inwazji tureckiej.

Diabelska plansza Ouija

Data premiery: 24 października 2014

Reżyseria: Stiles White

Scenariusz: Juliet Snowden, Stiles White, Simon Kinberg

Opis: Ouija, to gra wykorzystująca planszę z literami alfabetu, które wskazywane tworzą odpowiedź na pytania zadawane przez członków seansu spirytystycznego. Bohaterowie filmu używają jej do kontaktu z duchami, na ich odpowiedź nie trzeba czekać długo.

[REC] 4: Apokalipsa

Data premiery: 31 października 2014

Reżyseria: Jaume Balagueró

Scenariusz: Jaume Balagueró

Opis: Angela Vidal, młoda dziennikarka, której kamera towarzyszyła barcelońskim strażakom w pierwszej części filmu, cudem przeżyła koszmar, jaki rozegrał się w kamienicy pełnej krwiożerczych istot. Ocalona przez wojsko, zostaje przetransportowana do tajnego ośrodka badawczego mieszczącego się na pokładzie starego tankowca. W miejscu bezpiecznie oddalonym od stałego lądu, Angela ma zostać poddana obserwacji i kwarantannie. Jej wybawcy nie widzą jednak, że jest nosicielką śmiertelnej zarazy.

Rogi

Data premiery: 31 października 2014

Reżyseria: Alexandre Aja

Scenariusz: Keith Bunin

Opis: Ig Perrish (Daniel Radcliffe) nie może przypomnieć sobie wydarzeń poprzedniego wieczoru. Jego dziewczyna zostaje znaleziona martwa, a on sam podejrzany o jej morderstwo. W poszukiwaniu zabójcy niespodziewanie pomocne okazują się tajemnicze rogi, które wyrastają młodzieńcowi z czoła. Dzięki nim Ig poznaje najmroczniejsze tajemnice i myśli otaczających go ludzi. Pod ich wpływem górska osada przerodzi się w istne piekło na Ziemi i nawet święci zamienią się w grzeszników. Jak znaleźć mordercę, gdy wszyscy podejrzani swoim zachowaniem zawstydziliby samego Szatana?