niedziela, 12 październik 2014 12:40

Argento i Iggy Pop zbierają fundusze na "Sandmana"

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dario Argento, kultowy scenarzysta i reżyser horrorów z gatunku giallo (włoska odmiana slasherów) postanowił zrealizować nowe gore pt. "Sandman". W tytułowej roli planuje obsadzić legendę rocka - Iggy'ego Popa. Na swój projekt zbiera fundusze w serwisie Indie GoGo. Do pozyskania niezbędnej kwoty 250tys. dolarów namawia w specjalnym filmie Iggy Pop.

Dario Argento ma na swoim koncie takie produkcje jak m.in. "Oczy szatana" (1990) czy "Phenomena" (1985). Zrealizował również dwa odcinki serialu "Mistrzowie Horroru" oraz był kompozytorem muzyki do "Świtu żywych trupów" w reżyserii George'a A. Romero.

Film "The Sandman" ma opowiadać historię Nathana, młodego studenta, który próbuje zapomnieć o swojej traumnie z dzieciństwa. Nathan zabił wtedy zamaskowanego Sandmana (jako trofea zbierającego oczy swoich ofiar), po tym jak był świadkiem zabójstwa swojej matki. Po latach niespodziewanie okrutny morderca powraca i pragnie zapolować na swojego miedoszłego oprawcę.

Iggy Pop w poniższym filmie namawia internautów do wsparcia projektu Dario Argento, przyznając, że jeśli będzie mógł zagrać Sandmana, jego życie statnie się spełnione.

Więcej o zbiórce funduszy na realizację filmu, możecie znaleźć w serwisie Indie GoGo.

Media