poniedziałek, 05 listopad 2018 17:22

Opolcon 2018

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opolski Klub Fantastyki „Fenix” działa od ponad 13 lat zrzeszając sympatyków fantastyki, dając im możliwość rozwijania swoich pasji oraz poznawania nowych form jej realizowania. Członkowie pomagają przy organizacji różnych wydarzeń fantastycznych oraz mangowych w wielu miastach Polski. Na terenie Opola od 7 lat organizują Opolskie Spotkania Fantastyczne, Konkurs Literacki Fenix oraz są inicjatorami Opolconu – największego w Polsce darmowego konwentu.

Tegoroczny Opolcon odbędzie się od 16 do 18 listopada w budynku Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu przy ulicy Kościuszki. Opolski Klub Fantastyki „Fenix” – organizator konwentu – zapewnia, że podobnie jak w latach poprzednich, impreza jest całkowicie darmowa dla wszystkich konwentowiczów.

Na uczestników czeka wiele godzin prelekcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Między innymi odbędą się spotkania autorskie z wyjątkowymi gośćmi – takimi jak Andrzej Ziemiański, Jacek Komuda, Stanisław Mąderek, Paweł Majka, Artur Olchowy, Milena Wójtowicz, Krzysztof Haladyn, Magdalena Pioruńska. Nie zabraknie też lokalnych autorów fantastyki: Agaty Suchockiej, Andrzeja Trybuły oraz Johnny'ego Walkera.

Oprócz spotkań będzie można posłuchać prelekcji na różne ciekawe tematy. Oto kilka przykładowych: „Szermierka w kłębach prochowego dymu”, „Poważna historia wojen – na wesoło i z przymrużeniem oka”, „Wampir jako bohater dynamiczny”, „Studencie, załóż Czapkę! O tradycjach studenckich”. Dodatkowo, będzie można wziąć udział w warsztatach tańca Balfolk. 

Oczywiście żaden konwent nie może się odbyć bez pokazu przepięknych strojów, dlatego w sobotni wieczór zostanie zorganizowany wyjątkowo fantastyczny konkurs cosplay. Organizatorzy zastrzegają jednak, że zgłoszenia przyjmowane na konkurs powinny być tematycznie związane z szeroko pojętą fantastyką. 

Natomiast jeśli wolisz spędzić czas w gronie znajomych przy jednym stole, od piątku aż do niedzieli będzie można także zagrać w jedną z wielu gier planszowych oferowanych przez nasz games room.

Czytany 248 razy
Więcej w tej kategorii: « Arkhamer 2018 w Kaliszu

Dodaj komentarz

Komentarze Gości przed publikacją wymagają akceptacji Administratora.


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy

18-03-2019
Reykholt - zapowiedź

Wspinaczka na wulkany, olśniewająca zorza polarna, liczenie owiec i przepyszne pomidory – to wszystko i jeszcze więcej znajdziesz na Islandii. Za sprawą energii geotermalnej Islandia jest prawdziwym rajem dla miłośników...

Czytaj dalej...
18-03-2019
Tropiciel - zapowiedź

Hubert budzi się w Paryżu w ciele siedemnastolatka, a po tragicznym początku końca świata nie ma żadnego śladu. Gdy Luwr ponownie staje w ogniu, Hubert już wie, co ma zrobić....

Czytaj dalej...
14-03-2019
Na skrzydłach - zapowiedź

W tej przepięknie ilustrowanej grze uczestnicy rozwijają własne rezerwaty, które są ostoją dla wielu różnorodnych gatunków ptactwa. Każdy kolejny okaz stanowi szansę na wzbogacenie naszej kolekcji, a także rozwój rezerwatu...

Czytaj dalej...