grudzień 08, 2022

poniedziałek, 09 marzec 2015 15:03

Nowości literackie dla najmłodszych

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 8 kwietnia ukażą się na rynku dwie nowe serie literackie dla młodych czytelników:

- „Kroniki Podziemia" autorstwa Suzanne Collins (dla nastolatków 10+)
- „Chowańce" autorstwa Adama Jaya Epsteina oraz Andrew Jacobsona (dla dzieci 7+)

Gregor i Niedokończona Przepowiednia

To historia jedenastolatka, który wraz z maleńką siostrą spada przez kratkę wentylacyjną do mrocznego i tajemniczego Podziemia. Żyją tam ludzie o prawie przeźroczystej skórze i fioletowych oczach oraz olbrzymie pająki, nietoperze, karaluchy i szczury. Zbliża się wojna, a uratować podziemie może tylko wojownik z Niedokończonej Przepowiedni.

Seria „Kroniki Podziemia" przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa", zyskując fantastyczne recenzje zarówno krytyków, jak i czytelników. Została przetłumaczona na 21 języków.

----------

Gwiazdy przeznaczenia

Czy bezpański kot może uratować królestwo Bezkresji?

Historia młodych adeptów magii i ich chowańców to wielka przygoda pełna fantastycznych stworów, magicznych zaklęć, trujących roślin i niebezpieczeństw, w obliczu których ktoś bardzo mały może dokonać wielkich czynów, a ktoś wielki może okazać się zupełnie mały.

Książka napisana jest z filmowym rozmachem, zaskakuje dynamiką i ilością zwrotów akcji, która pędzi już od pierwszych wersów i nie daje czytelnikowi szansy na przerwę aż do końca, a zabawne dialogi bohaterów z pewnością rozbawią nie tylko najmłodszych.