październik 01, 2023

czwartek, 26 styczeń 2012 14:16

Żywe trupy #02 - Wiele mil za nami

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

A oto drugi już tom niezwykle udanej i nagradzanej serii komiksowej „Żywe trupy”. Biorąc do ręki kolejny album przeczuwamy, że i tym razem będzie to kawałek porządnego komiksu. I nie są to tylko płonne nadzieje.

Rick odnalazł swoją żonę i wraz z innymi mieszkańcami obozu postanawia wyruszyć w poszukiwaniu lepszego i bezpieczniejszego miejsca dla siebie, swojej rodziny i trzymających się z nimi osób. Obóz w jakim mieszkają w środku lasu w pewnym momencie przestaje być bezpieczną przystanią w ogarniętym chaosem świecie, gdyż pojawia się coraz więcej zombie. Wszyscy zdają sobie sprawę jak niebezpieczna może to być wyprawa.

Po bardzo udanej części pierwszej „Dni utracone” drugim tom też trzyma wysoki poziom. Fabuła się rozkręca wyrywając naszych bohaterów z nudnego jak na potrzeby komiksu o zombie, lasu.
Pojawia się kilka bardzo ciekawych postaci i wątków, które z kolejnymi tomami będą nabierać na kolorycie co tylko przysporzy tej serii jeszcze większej rzeszy fanów. Szkoda, że w innych komiksach pojawiające się postacie drugoplanowe rzadko kiedy mają swój własny, indywidualny rys pełną kreską, a nie tylko szkic. Tutaj widać, słychać i czuć, że każda postać została dopracowana pod względem rysu psychologicznego.

Jednak jest pewien krok wstecz względem poprzedniego albumu, a dokładnie chodzi o rysunki, które po świeżo przetrawionym zeszycie pierwszym wprawiają w zakłopotanie, gdyż trzeba od nowa przyzwyczajać się do aktualnych wizerunków bohaterów. Cały kunszt rysowniczy jaki był wcześniej, teraz nieco uciekł w dal. Zmiana na pozycji rysownika nie wypadała najlepiej. Plansze tracą na walorach jakie były uprzednio i budzą mniejszy strach i poczucie grozy co w komiksie horrorze jest dużą wadą.
Podsumowując, gdyby nie gorsza kreska można by uznać, że drugi tom wypadł jeszcze lepiej od swego poprzednika, a tak można jedynie sarkać, iż jest dobrze a mogło być jeszcze lepiej.

Czytany 1535 razy