czerwiec 24, 2024

niedziela, 09 sierpień 2015 13:09

Galeria zdjęć z festiwalu NiuCon 7 we Wrocławiu

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

NiuCon to festiwal fantastyki po raz siódmy organizowany we Wrocławiu. Tym razem tysiące miłośników szerokopojętej fantastyki oraz kultury japońskiej spotkało się w budynkach Uniwerystetu Przyrodniczego. Imreza trwała od piątku 7 sierpnia do niedzieli 9 sierpnia. Program konwentu obfitował w atrakcje poświęcone m.in. literaturze i komiksowi – nie tylko tym fantastycznym. Odbywały się również spotkania z wydawnictwami oraz słynnymi autorami, m.in. Andrzejem Ziemiańskim, Ewą Białołęcką czy Jackiem Inglotem.

Jak zwykle największą popularnością w trakcie konwentu cieszyła się gala Cosplay. Kilkudziesięciu największych fanów mangi i anime przebrało się za ulubioną postać z gry lub bajki. W konkursie liczyła się nie tylko jakość wykonanego stroju, ale również forma przekazu i zainteresowania widzów. Każdy z uczestników zaprezentował krótką scenkę. Nagrodą za najlepsze przebranie była kwota 500 złotych.

Dodatkowo na miłośników fantastyki i popkultury japońskiej czekało wiele atrakcji. Wszystkie podzielono na kilka bloków tematycznych. Uczestnicy mieli okazję spotkać się z pisarzami literatury fantastycznej, autorami mang czy twórcami gier. Największym zainteresowaniem cieszyła się KattLett, twórczyni popularnego komiksu "Exitus Letalis". Ponadto można było spotkań Andrzeja Ziemiańskiego, Ewę Białołęcką, Jacka Inglota, Martynę Raduchowską, Krzysztofa Piskorskiego, Artura Szyndlera.

Na konwencie pojawiło się również wielu wystawców. Fani mieli okazję zaopatrzyć się w mangi, gry planszowe, gadżety czy zakupić produkty spożywcze prosto z Japonii. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z gali Cosplay na Facebooku Secretum.