kwiecień 24, 2024

wtorek, 19 listopad 2019 11:31

Festiwal Synestezje i komiksy z dziwnej Polski

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już niedługo, podczas festiwalu Synestezje (21-24 listopada), krakowski klub Studio zmieni się w siedzibę czarnoksiężnika Johannesa Schachmanna, a jego zakamarki zostaną wypełnione mrocznymi i dziwacznymi sekretami.

Wernisaż odbędzie się 21 listopada o 21.00 w klubie Studio (ul. Budryka 4, Kraków).

 

Johannes Schachmann to najpotężniejszy mag w historii Ligi Hanzeatyckiej. Starzec o wielkiej mocy, wiedzy, mądrości i brodzie. Jednak nawet on musi mierzyć się z problemami, które przerastają każdego z nas, takimi jak: rodzice, głowa w słoiku, uciekające golemy, czy Lenin, buntujący klasę skrzacią. 
Komiksy o Johannesie Schachmannie ukazywały się początkowo w zinie "Warchlaki". Niedawno całość, wraz z nowymi historiami została opublikowana przez Wydawnictwo 23 w albumie "Johannes Schachmann. Życie i czasy".

Autorzy: 
Jacek Kuziemski. Grafik i rysownik komiksów z Trójmiasta. Entuzjasta historii i klasycznego fantasy. Gdy nie tworzy prowadzi z ojcem wielopokoleniową pasiekę. Ma dwa koty.
Mateusz Piątkowski. Scenarzysta, zawsze szukający rysowników, żeby przed śmiercią lub nieuchronną implozją wszechświata (cokolwiek będzie pierwsze) stworzyć jak najwięcej komiksów.

Więcej o festiwalu: https://www.facebook.com/pg/synestezje