grudzień 04, 2021

wtorek, 15 maj 2018 11:08

Spotkania autorskie z Grahamem Mastertonem

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji premiery książki Wirus (powieść dla czytelników 18 +), Graham Masterton odwiedzi Polskę! Spotkania premierowe odbędą się podczas tegorocznej edycji festiwalu Apostrof, PYRKONU oraz podczas Warszawskich Targów Książki!

Nowa powieść autora bestsellerów to mrożący krew w żyłach horror, którego akcja rozpoczyna się od serii tajemniczych zgonów, wkrótce okazuje się, że poprzedzały je wizyty w sklepach z używaną odzieżą. Samobójstwo młodej Pakistanki, morderstwa popełnione przez spokojną pracownicę secon-handu oraz bezbarwnego pantoflarza - wszystkie te tragedie łączą się w jedną całość, punktem wspólnym okazują się ubrania.

Plan spotkań z Grahamem Mastertonem:

16 maja - GDAŃSK, EMPIK Galeria Bałtycka, godzina 18.00 - w ramach festiwalu APOSTROF
17 maja - SZCZECIN, EMPIK Kaskada, godzina 18.00 - j.w
18 - 19 maja - POZNAŃ - udział autora w imprezach związanych z PYRKONEM
20 maja - WARSZAWA - Warszawskie Targi Ksiązki (Stadion Narodowy)
- 12.00 - 13.00 - spotkanie z czytelnikami w ramach Strefy Kryminału,
- 13.00 - 14.00 - autor podpisuje książki na stoisku Wydawnictwa ALBATROS
- 14.30 - 15.30 - autor podpisuje książki na stoisku Domu Wydawniczego REBIS


Kiedy sięgniesz po tę książkę, nie kupisz już niczego w second-handzie!

image002

W jednej z dzielnic Londynu dochodzi do tajemniczych zgonów. Piękna młoda Pakistanka Samira popełnia makabryczne samobójstwo. Spokojna pracownica sklepu z używaną odzieżą, Sophie, zabija chłopaka, a David, bezbarwny mąż-pantoflarz, niespodziewanie morduje żonę, która tyranizowała go od lat.
Detektyw Jeremy Thomas Pardoe, który wraz z detektyw sierżant Dżamilą Patel prowadzi śledztwo, wkrótce odkrywa, że ze wszystkimi tymi sprawami
mają związek ubrania. Wkrótce na ulicach Londynu przestaje być bezpiecznie. Życie tracą kolejne osoby, a sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Rozwiązanie zagadki nie jest proste, a zagmatwana droga ku prawdzie wiedzie policjantów
aż na odległą Litwę...

GRAHAM MASTERTON pracował jako reporter i redaktor w czasopismach "Mayfair" i "Penthouse". W roku 1976 debiutował horrorem "Manitou", który stał się światowym bestsellerem. Napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne, romanse i poradniki seksuologiczne.