wtorek, 30 wrzesień 2014 13:53

Hall of Games 2014 we Wrocławiu

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 14 – 16.11. 2014 we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się pierwsza edycja targów gier komputerowych Hall of Games 2014. Impreza skupi najważniejszych producentów i dystrybutorów gier, sprzętu i akcesoriów związanych z szeroko rozumianą branżą gier. Hall of Games to trzy dni prezentacji, turniejów gier i warsztatów, a także największy w regionie zlot fanów gier planszowych.

Czekają nas liczne atrakcje – panele z udziałem najlepszych graczy i designerów gier, Cosplay – wielki konkurs dla twórców kostiumów bohaterów mangi, anime i gier komputerowych, pokazy trailerów i wiele, wiele innych.

Na targach będzie można zagrać w najnowsze gry komputerowe i wideo, obejrzeć prezentacje nadchodzących produkcji (m.in. Dying Light, Hellraid) oraz wysłuchać interesujących wykładów dotyczących pracy w branży gier. Podczas paneli dyskusyjnych wszyscy uczestnicy będą mogli zasięgnąć opinii specjalistów z branży, w zakresie różnych zagadnień. Będą też mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Jeden z nich będzie dotyczył tworzenia strojów do cosplay, a poprowadzi go znana cosplayerka Shapii. Dodatkowe atrakcje specjalne, to między innymi konkurs Cosplay, wieczorne turnieje e-sportowe oraz nocny maraton trailerów i filmów w sali kinowej Kompleksu Hali Stulecia. W trakcie imprezy odbędzie się premiera „Gry o Wrocławiu". Konkurs ogłosiło Biuro Festiwalowe Impart Wrocław 2016. Grę wyprodukowała grupa studentów związanych z Kołem Naukowym Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej „TK Games", która otrzymała aż 180 000 PLN przeznaczonych na realizację projektu! Hall of Games będzie pierwszą okazją, aby zobaczyć efekt prac studentów na żywo.

hall-of-games 176by

"Nie od dziś wiadomo, że Wrocław to jeden z najsilniejszych w Polsce ośrodków branż kreatywnych. To tu swoje siedziby mają znaczący producenci gier komputerowych, twórcy cyfrowych animacji czy efektów specjalnych. To także tu aktywnie działa klaster Creativro, zrzeszający polskich liderów tego dynamicznie rozwijającego się sektora. Należy również pamiętać, że Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016, kładzie duży nacisk na rozwijanie współpracy między nauką, technologią i sztuką. Biorąc to pod uwagę, sądzimy, że Hall of Games wpisuje się w politykę miasta i z przyjemnością bierzemy udział w organizacji tego wydarzenia" - Ewa Kaucz, Wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

To jednak nie wszystkie atrakcje Hall of Games. Organizator targów, Hala Stulecia Wrocław, zapowiada więcej szczegółów już niebawem!

Czas: 14-16.11.2014 r.
Miejsce: Hala Stulecia, Wrocław
Wstęp: bilety w cenie od 8 PLN, dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp bezpłatny
Więcej informacji: hallofgames.pl

Media