lipiec 24, 2024

poniedziałek, 16 listopad 2015 11:20

Komiksofon 19 już 20 listopada

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Komiksowo-muzyczny projekt Komiksofon po raz 19 odbędzie 20 listopada we Wrocławiu. Gośćmi ostatniego spotkania w tym roku będą: Kajetan Wykurz i Filip Wiśniowski. Patronem medialnym projektu Komiksofon jest serwis Secretum. Więcej informacji w rozszerzeniu.

Atrakcją towarzyszącą 19 edycji imprezy będą „komiksofonowe" torby z grafiką zaprojektowaną przez wrocławskiego ilustratora  – Grzegorza Wróblewskiego, które otrzyma pierwszych 60 uczestników spotkania. Komiksofon jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wstęp wolny.

Gośćmi listopadowego spotkania będą Kajetan Wykurz i Filip Wiśniowski. Rysownicy najpierw zaprezentują swój warsztat w formie przygotowanego wcześniej wideoklipu, następnie odpowiedzą na pytania publiczności, zaś w finale wieczoru wezmą udział w najbardziej emocjonującej części projektu, jaką jest rysowanie na żywo.
Komiksofon poprowadzi znany wrocławski ilustrator i twórca komiksów internetowych – Konrad „Koko" Okoński, natomiast rozmowy z gośćmi: Andrzej Jarczewski – wybitny znawca sztuki komiksu oraz zapalony ich kolekcjoner.
Komiksofon numer 19 będzie zwieńczeniem cyklu realizowanego w 2015 roku. Z tej okazji organizatorzy przygotowali zestaw kolekcjonerskich toreb, przeznaczonych dla pierwszych 60 osób, które 20 listopada przed godz. 19:00 pojawią się we wrocławskim Sanatorium Kultury.

Goście:

Kajetan Wykurz - rocznik 1983. Absolwent liceum plastycznego i kierunku filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo zajmuje się ilustracjami do książek dla dzieci. Jego historie publikowane były m.in.: w "Kolektywie", "Bicepsie" i antologiach konkursu MFKiG. Laureat drugiego miejsca w tymże konkursie za komiks "Fotoalbum" (scen. Michał Lebioda), wyróżnienia za komiks „Traf" (scen. Magda Kożyczkowska), oraz trzeciego miejsca w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim za pracę "Zabawa w Wojnę". Autor tytułowej postaci i współautor (wraz z Michałem Lebiodą) komiksu "Demoniczny Detektyw". Obecnie, razem ze scenarzystą, Maciejem Andrysiakiem tworzy drugą część webkomiksowej mini serii urban-fantasy: „Portal". Część pierwsza ukazała się nakładem wydawnictwa Gindie. Z zamiłowania kinoman.

Filip Wiśniowski - rocznik 1977 , wrocławianin, absolwent PLSP. Swoją przygodę z komiksem rozpoczął już jako mały chłopiec. W wieku lat 15 zarzucił komiks by zająć się sportem. Do komiksu powrócił w 1998. W 1999 roku zaczął prace nad „Gwiezdną Nawojką" i od tej pory tworzy komiksy lekkie i przyjemne dla oka, ucha i ducha. Jest jednym z najprężniej tworzących artystów na rynku komiksu niezależnego. Od 2001 roku do dziś pokazują się m.in. „Ciach Bajera", „Niebezpieczny kurczak" „B Mag" „Kapitan Mineta", „Zaklęcie Boga Pytona" i wiele, wiele innych.
Jest pomysłodawcą i organizatorem - Złotych Kurczaków – najbardziej wyczekiwanej imprezy zrzeszającej artystów komiksu niezależnego i nagradzającej ich w kilku kategoriach. Swoim zaangażowaniem w organizację projektu ZK i profesjonalnym podejściem rozbudził i dowartościował polski komiks niezależny.

Prowadzący Komiksofon:
Konrad Koko Okoński urodzony w 1987 roku autor komiksów internetowych (Wisnia, A Quartz Bed) i wydanego ostatnio na papierze Kija w dupie) Absolwent grafiki i sztuki mediów na ASP We Wrocławiu.

Prowadzący spotkania z autorami:
Andrzej Jarczewski (1966) Z wykształcenia architekt, z zawodu grafik, z zamiłowania kolekcjoner i miłośnik komiksu.

Komiksofon 19
20 listopada 2015, piątek, godzina 19:00, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, wstęp wolny

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.