grudzień 05, 2023

wtorek, 11 sierpień 2015 12:35

"Pół świata" - drugi tom rewelacyjnej trylogii "Morze Drzazg"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Właśnie trafia do księgarń "Pół świata" - drugi tom rewelacyjnej trylogii „Morze Drzazg" autorstwa Joe Abercrombiego. "Pół świata" to zapadające w pamięć opisy pojedynków i poruszające historie młodych ludzi, którzy na naszych oczach stają się dorośli.

„Wartka opowieść o zdradzie i zemście, która wciągnęła mnie od pierwszej strony i nie puściła do końca".

George R.R. Martin

CZASAMI MATKA WOJNA NAZNACZA DZIEWCZYNĘ.

Taka właśnie jest Zadra, która rozpaczliwie chce pomścić śmierć ojca. Celem jej życia jest walka.

NIEKIEDY WOJOWNIK SAM STAJE SIĘ BRONIĄ.

Dziewczyna zostaje uwikłana w intrygi Ojca Yarviego, przebiegłego ministra Gettlandu, który przemierza pół świata, aby pozyskać sojuszników w walce z Najwyższym Królem. I nie cofnie się przed niczym. Towarzyszy im Brand, młody wojownik, który nienawidzi zabijania.

A BROŃ MOŻNA WYKORZYSTAĆ TYLKO W JEDNYM CELU.

Czy Zadra już do końca życia będzie pionkiem w rękach potężnych graczy, czy zdoła odnaleźć własną ścieżkę?

Joe Abercrombie (ur. 1974) pracował przy tworzeniu programów dokumentalnych, relacjach z wydarzeń kulturalnych i koncertach różnych zespołów, od Iron Maiden po Coldplay. Po zmroku nadal lubił wymyślać. Dzięki temu powstała znakomita trylogia „Pierwsze prawo" (Samo ostrze, Zanim zawisną na szubienicy, Ostateczny argument królów) i powieści osadzone w tym świecie (Zemsta najlepiej smakuje na zimno, Bohaterowie, Czerwona kraina). Był nominowany do Nagrody Campbella dla najlepszego pisarza, a w 2010 i w 2012 roku do British Fantasy Award.

W tym roku otrzymał prestiżową Locus Award w kategoriach „książka dla młodzieży" (za Pół króla) oraz „nowela" (zaTough Times All Over).