czerwiec 28, 2022

wtorek, 21 kwiecień 2015 01:06

Premiera: "Ślepy demon. Sieciech"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek, 20 kwietnia, swoją premierę miała najnowsza książka Witolda Jabłońskiego ŚLEPY DEMON. SIECIECH.

SŁOWIAŃSKA APOKALIPSA

Następny rozdział piastowskiej sagi i zarazem nowa opowieść. Jej bohaterem jest Sieciech, „mąż wprawdzie rozumny, szlachetnego rodu i piękny, lecz zaślepiony chciwością, przez którą wiele popełniał czynów okrutnych i nie do zniesienia"(Gall Anonim). Obaleni bogowie upatrzyli w nim sobie szermierza walki o panowanie nad utraconym światem. Z grobu powstaje czarodziej Kościej, mający poprowadzić wojownika Ścieżką Zakazanych Prawd. Pod wpływem nauk przewrotnego maga Sieciech zapragnie uderzyć w samo serce dynastii piastowskiej, zdruzgotać jej panowanie, by samemu sięgnąć po władzę, wspierany demoniczną potęgą. Chce też zdobyć miłość pięknej Krystyny, którą nieodgadnione fatum uczyniło kochanką dwóch Piastów i matką mrocznego dziedzica, Zbigniewa.

Książęta wojują o władzę, biskupi o rząd dusz, bogowie o pamięć ludu.

Wojna trwa... i nie kończy się nigdy.

ŚLEPY DEMON kontynuuje historię opowiedzianą przez Witolda Jabłońskiego w SŁOWIE i MIECZU, tomie pierwszym jego słowiańskiej gry o tron. Kazimierz Odnowiciel, pogromca pogan i uzurpatora Miecława, powoli umiera od rany zadanej mu Włócznią Perkuna, a jego następca, Bolesław Śmiały, musi się zmierzyć z demonami, które wypełzły z kuźni Rogatego Pana. Rupezal, Rzepiór, Kościej – Zło niejedno ma imię.

Witold Jabłoński pisze o średniowiecznej Polsce, jaka była: mroczna i tajemnicza. O pradawnych bogach i demonach, mściwych i okrutnych.
O bratobójczej walce o królewski tron i o miłości, która wiedzie do zguby. Jego czterotomowa saga o Witelonie, śląskim magu i uczonym, wywołała wielkie emocje: autora pomawiano o propagowanie satanizmu i czarnej magii.