czerwiec 22, 2024

poniedziałek, 15 kwiecień 2024 12:29

Zapowiedź: Szklarz

By 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Po burzliwym rozstaniu z żoną dziennikarz Adam Lebuda stara się na nowo poukładać swoje życie i pobudzić nieco przykurzoną karierę. Presja w redakcji i obiecana premia są wystarczającą motywacją do poszukiwania tematu godnego najwyższych wyświetleń w sieci.

Gdy pewnego dnia pod jego drzwi trafia tajemnicza łamigłówka, Adam nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że nie tylko trafił mu się doskonały temat na artykuł, lecz również został przez to wciągnięty w sam wir zbrodni szalonego mordercy. Rozwiązaniem zagadki okazuje się bowiem miejsce zbrodni, gdzie z wyjątkowym okrucieństwem zostaje zamordowany mężczyzna. Adam zjawia się tam przed policją, fotografując wszystko  i opisując w artykule, który szybko wybija się w Internecie. 

Czy tajemnicza łamigłówka ma coś wspólnego z wydanym niedawno bestsellerem, który zgromadził rzeszę fanów próbujących rozwikłać dołączoną do niego zagadkę? Jak policja poradzi sobie nie tylko z mordercą, lecz także z niepokornym dziennikarzem, który wydaje się jedynym łącznikiem między przestępcą a organami ścigania? Czy Adam zdoła znaleźć rozwiązanie, gdy na szali ważyć się będzie życie ukochanej osoby?

Sadystyczny morderca ma swój cel i nie cofnie się przed niczym, byleby go osiągnąć.

Czy Szklarza można powstrzymać?

Kim jestem? – powtarzam jego drugie pytanie. – Na razie zwyczajnym facetem – odpowiadam – ale już dzisiaj to się zmieni, a gdy cię znajdą, oficjalnie zostanę mordercą.

Daniel Komorowski - z wykształcenia grafik, który uwielbia filmy i książki historyczne. Od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami, jednak najbardziej zafascynowali go Wikingowie. "Szklarz" to jego kryminalny debiut.

Premiera: 22 kwiecień 2024