grudzień 06, 2022

wtorek, 24 luty 2015 14:13

Premiera FUTU.RE Glukhovsky’ego już za tydzień!

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Najnowsza powieść Dmitrija Glukhovsky'ego – FUTU.RE – już 4 marca pojawi się w polskich księgarniach. To najdojrzalsze jak dotąd dzieło tego bardzo popularnego w Polsce rosyjskiego pisarza, autora bestsellerowego Metra 2033.

FUTU.RE jest opowieścią o świecie przyszłości, w którym nie istnieje już śmierć. Ludzkość, która posiadła sekret wiecznego życia, boryka się jednak z innymi problemami: depresją, przeludnieniem, kurczącymi się zasobami i legislaturą ograniczającą posiadanie potomstwa. Ten antyutopijny świat – zachowujący najlepsze cechy rasowego science fiction – to pretekst dla Glukhovsky'ego do rozważań na temat prawdziwej natury człowieka i roli Boga, który nieśmiertelnym istotom przestał już być potrzebny. FUTU.RE to nie tylko trzymająca w napięciu, wartka fabuła z niespodziewanymi zwrotami akcji i mroczną tajemnicą, ale także naładowana intensywnymi emocjami narracja, która szokuje i wzrusza.

Książka FUTU.RE, wydana przez Insignis Media, oprócz 640 stron tekstu zawiera 48 stron z kolorowymi klimatycznymi ilustracjami Siergieja Krickiego. Ilustracje te, jak również specjalnie skomponowana do książki muzyka autorstwa Nikołaja Krywina, dostępne są na stronie FUTU.RE – w pasek adresu przeglądarki należy wpisać tytuł powieści Glukhovsky'ego. Strona FUTU.RE ma również wersję polską – publikowane są tam sukcesywnie pełne początkowe rozdziały książki.

Tymczasem zapraszamy do wysłuchania drugiego już fragmentu powieści FUTU.RE – cały rozdział drugi, zatytułowany „Wir", mistrzowsko interpretuje Krzysztof Banaszyk.

Media