środa, 09 sierpień 2023 13:59

Zapowiedź: Świat Akwilonu. Orki i gobliny. Myth. Tom 2

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Orki i gobliny” to kolejna z serii rozgrywających się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. 

Akcja tej opowieści, podobnie jak fabuły cykli „Elfy”, „Krasnoludy”, „Magowie” i „Wojny Arranii”, jest umieszczona w krainie Arranii, natomiast akcja serii zatytułowanej „Ziemie Ogona” – w krainie Ogonii. W chwili obecnej cykle ze świata Akwilonu liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów! Myth uwielbia się przechwalać swoimi niezwykłymi złodziejskimi wyczynami. Czy ten gadatliwy goblin to mitoman, czy rzeczywiście jest niedoścignionym włamywaczem? Ale czy ktokolwiek rozpowiadałby, że przedostał się do pilnie strzeżonej twierdzy Czarnych Elfów, jeśli nie byłaby to prawda? Sami oceńcie... 
 
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”), którzy do współpracy zaprosili kilku innych scenarzystów oraz wielu doświadczonych rysowników. 
Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
 
Data premiery: 25.10.2023