sobota, 11 luty 2023 14:29

Zapowiedź: Babel – czyli o konieczności przemocy

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu?

Ta książka nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem.

 
Robin, osierocony pół-chińczyk, trafia do Anglii, gdzie ma tylko jedno zadanie: uczyć się. Zdobywać wiedzę, poznawać nowe języki a potem odpracować dług wobec Imperium w oksfordzkim instytucie Babel. Wszystko zmienia się w dniu, a właściwie w nocy, gdy Robin poznaje pewnego człowieka. Bliźniaczo podobnego fizycznie, ale żyjącego według całkowicie innych zasad.

To spotkanie zrujnuje misternie budowany świat Robina. Obróci w niwecz jego poczucie sprawiedliwości, wypali złudne poczucie bezpieczeństwa i zmusi do zadania sobie pytania: komu należy się moja wierność? 


W tej historii nie będzie prostych odpowiedzi ani gotowych recept. Będzie za to gorzka opowieść o wyzysku, niesprawiedliwości i bezwzględnej walce o władzę. Będzie nie mniej gorzka opowieść o próbie przywrócenia sprawiedliwości. Myślisz, że wiesz, co jest słuszne i właściwe? Spróbuj zmierzyć się z tą opowieścią.


Rebecca F. Kuang


Rebecca F. Kuang jest wielokrotnie nagradzaną autorką bestsellerowej trylogii „Wojny makowe” i „Babel”, a także mającej się wkrótce ukazać "Yellowface". Ma tytuł magistra filozofii w dziedzinie studiów chińskich w Cambridge oraz tytuł magistra w zakresie współczesnych studiów chińskich w Oksfordzie; obecnie robi doktorat z języków i literatury Azji Wschodniej na Yale.

Premiera 8 marca 2023!