czerwiec 24, 2024

czwartek, 14 październik 2021 17:07

Zapowiedź: Świąteczne morderstwo

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Święta Bożego Narodzenia w Westbury Manor tym razem będą miały zaskakujący przebieg. Detektyw amator musi rozwikłać iście piekielną tajemnicę... Wigilia 1938 roku. Rodzina Westburych wraz z przyjaciółmi zbiera się w pięknej, wiejskiej rezydencji. Trwa świąteczna uczta, a pokoje na piętrze czekają już na przyjęcie gości.

Ale tej nocy jedno łóżko pozostanie puste. W świąteczny poranek ciało Davida Campbella-Scotta zostaje odnalezione na śniegu. Obok leży pistolet, a do zwłok wiedzie tylko jedna para śladów.

Jednak detektywowi amatorowi, Hugh Gavestonowi, coś nie pasuje. Campbell-Scott dopiero co wrócił z zagranicy niewyobrażalnie bogaty – dlaczego miałby odebrać sobie życie? Rozpoczyna się śledztwo...

Cudownie klimatyczne, pełne czarującego dowcipu i błyskotliwej intrygi, Świąteczne morderstwo stanowi idealną pozycję dla fanów Agathy Christie.

„Jeśli jesteś fanem zagadek historycznych, Świąteczne morderstwo powinno znaleźć się na szczycie twojej listy książek do przeczytania”.
„Cultured Vultures”

Ada Moncrieff urodziła się w Londynie, mieszkała w Madrycie i Paryżu. Studiowała anglistykę na Uniwersytecie w Cambridge, pracowała w teatrze, branży wydawniczej oraz jako nauczycielka. Świąteczne morderstwo to jej pierwsza powieść.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 


Autor: Ada Moncrieff

Tłumaczenie: Mariusz Warda

Tytuł: Świąteczne morderstwo

Język wydania: polski

Liczba stron: 320

Wydawnictwo: Zysk i ska

Data wydania: 2021-11-23