grudzień 11, 2023

poniedziałek, 04 październik 2021 14:04

Zapowiedź: Wiecznomrok

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

I tom epickiej powieści fantasy napisanej z ogromnym rozmachem i trzymającej w napięci do końca!

Odkąd Wiecznomrok napadł na Srebrne Królestwo, pogrążając je w ciemności i chaosie, upłynęły tysiące lat. Wtedy garstka nieustraszonych Wiedźm zdołała przegnać zło. Jednak teraz Wiecznomrok, przebudzony przez diaboliczną panią Hester, znów daje o sobie znać. Powstrzymać go może jedynie starożytny czar, ukryty głęboko w podziemiach Królewskiego Gniazda.

Tajemnicza drewniana szkatułka wpada w ręce sieroty Larabelle Lisicy zupełnie przypadkiem, kiedy dziewczyna myszkuje po kanałach w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Oczywiście Lara nie ma pojęcia, że to nieoczekiwane znalezisko wywróci jej życie do góry nogami – zostanie wrzucona w wir przygód, będzie musiała stawić czoła dzikiej magii i śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Po drodze spotka też pewnego jegomościa, który nie rzuca cienia….

Klimatyczny, dojrzały literacko Wiecznomrok to powieść fantasy stawiająca na epickie zmagania między siłami dobra i zła. – „Guardian”

Brawa należą się pisarzowi za stworzenie wyrazistego, oryginalnego świata, w którym zło i przemoc wydają się realne, a zaludniające go postacie pełne życia i wielowymiarowe. To książka, która przyprawi cię o zawrót głowy. – „Daily Mail”  

Wartka akcja i bogaty świat pozwalają autorowi przemycić całkiem poważną refleksję na temat tego, czym jest lojalność i męstwo, oraz zastanowić  się nad nadużyciami władzy. „The Independent”

Dwoje mężnych przyjaciół, zła czarodziejka i pościgi, od których serce zabije ci szybciej – Wiecznomrok to powieść, która umie porządnie nastraszyć. – „New Statesman”

Mamy tu wciągający młodzieżowy thriller o wartkiej akcji i niesamowicie drobiazgowo przedstawionym świecie. Autorowi udało się utrzymać napięcie aż do ostatniej strony (…). Wiecznomrok to olśniewająca historia z dużym potencjałem filmowym. – „The Scotsman”

Napisana z dużą wprawą powieść przygodowa w konwencji fantasy, z akcją osadzoną w świecie zachwycającym rozmachem. – „The Bookseller”

Premiera już 13 października!