poniedziałek, 12 lipiec 2021 13:38

Nowe wydanie legendarnego cyklu od dzisiaj w księgarniach

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mówią, że zimna mgła żyje. Inni uważają, że to oddech bogów albo brama zaświatów.

Midgaard. Planeta, gdzie nas, ludzi, postrzega się jako istoty o rybich oczach. Gdzie trwa wojna bogów, a samozwańczy demiurgowie hodują okrucieństwo kwitnące w mroku zła. Gdzie więdną najnowsze ziemskie technologie, a człowiek stawić musi czoła swoim koszmarom. I zostaje zupełnie sam…

 

Kto czytał tom pierwszy wie, że nie spocznie, póki nie skończy. Kto nie czytał, powiększy grono ogrodników.

 

PAN LODOWEGO OGRODU 

  1. PAN LODOWEGO OGRODU tom 1 
  2. PAN LODOWEGO OGRODU tom 2
  3. PAN LODOWEGO OGRODU tom 3 (w księgarniach w październiku) 
  4. PAN LODOWEGO OGRODU tom 4 (w księgarniach w listopadzie)

 

Jarosław Grzędowicz

Obwołany klasykiem za życia, jeden z niekwestionowanych mistrzów polskiej fantastyki.

 

Grzędowicz udowadnia, że fantastyka może wznieść się ponad fabularne schematy. Co więcej – jest w stanie wznieść się i nie upaść z hukiem w miarę rozwijania historii (…). Jedynym hukiem, który może jej towarzyszyć (…) jest bowiem dźwięk otwieranego szampana.

Xsięgarnia

 

Już prawie 40 lat żongluje gatunkami literackimi, konwencjami oraz rozmieszczeniem akcji w przestrzeni i czasie. Tym samym udowadnia, że w swojej dziedzinie jest prawdziwym mistrzem oraz jednym z najpopularniejszych autorów w Polsce.

 

W wolnym czasie robi to, na co ma akurat ochotę. Może to być całe spektrum czynności: sport, prace domowe, dziurawienie puszek za pomocą wiatrówki, lektura, spożywanie napojów ozdobionych miniaturowymi parasolkami, gotowanie, oglądanie telewizji, dekorowanie swoją osobą kanapy, leżenie w hamaku i gapienie się na liście bądź na wodę.

 

Cennym wsparciem dla Grzędowicza jest jego żona Maja Lidia Kossakowska.

 Jak sam twierdzi to błogosławieństwo móc zapytać innego pisarza o zdanie albo radę dotyczącą skonstruowania jakiejś sceny.