czerwiec 15, 2024

wtorek, 25 listopad 2014 03:27

Premiera: "Blackout"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 28 stycznia swoją premierę będzie miała niezwykła powieść Marca Elsberg "Blackout. Jutro będzie za późno". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa W.A.B.

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon. Im bliżej będą prawdy o przyczynie zaistniałej sytuacji, tym większe ich zaskoczenie oraz niebezpieczeństwo, na jakie się narażają.

Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Ludzie muszą zmagać się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Ta pasjonująca powieść przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnia się od elektroniki. Czy jesteśmy przygotowani na blackout?

Marc Elsberg to pseudonim artystyczny austriackiego pisarza Marcusa Rafelsbergera. Urodził się w 1967 roku w Wiedniu. Studiował wzornictwo przemysłowe na wiedeńskim Uniwersytecie Sztuk Stosowanych. Pracował jako konsultant i dyrektor kreatywny w branży reklamowej między innymi dla agencji w Wiedniu i Hamburgu. Za swoją pracę został odznaczony przez Creative Club Austria. Jest autorem felietonów, które publikował w austriackiej gazecie „Der Standard". W 2004 roku zadebiutował powieścią Das Prinzip Terz. Jego druga powieść Menschenteufel przez rok znajdowała się w pierwszej dziesiątce thrillerów na listach bestsellerów księgarni Amazon, a thriller Blackout znalazł się na liście bestsellerów magazynu „Der Spiegel".

Elektryzująca. W dusznym thrillerze naukowym austriacki pisarz Marc Elsberg opisuje mordercze skutki awarii sieci europejskich elektrowni.

Stern