wtorek, 17 grudzień 2019 15:56

Bakly tom 2. W objęciach śmierci

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

To nieprawda, że nadzieja umiera ostatnia. Nie wtedy, gdy marzysz o śmierci. 

Bakly, o dziwo, wciąż żyje. Rozpętana przez niego wojna gangów zmienia całe miasto w krwawą arenę, na której wciąż pozostaje niezwyciężony.

 

Baronówna Münchauzen, przyjęta do miejscowej śmietanki towarzyskiej,  desperacko próbuje zyskać to, co interesuje ją najbardziej – informacje o magii i mocy. 

W podziemiach Grafzatzy nabiera mocy coś, na co nie ma nazwy ani w ludzkiej pamięci, ani w ludzkim języku. Rośnie, potężnieje, przemienia swoje otoczenie i poszukuje sensu swego istnienia. Z każdym dniem mocniej łaknie zemsty i krwi. Ci, którzy Rzecz w podziemiach przebudzili z nieistnienia, zaczynają się bać...

premiera 24 stycznia 2020r

 

 O AUTORZE:

 • Urodził się 13 stycznia 1972 roku w Hranicach na Morawach. Okazał się niebagatelnym umysłem ścisłym – ukończył fizykę na wydziale inżynierii jądrowej Politechniki Praskiej, potem pracował w Instytucie Badań Jądrowych w miejscowości Řež, zajmując się tam między innymi… rozbijaniem atomów.
 • Na czeskim rynku czytelniczym debiutował w 1995. 
  Koniasz, bohater, który uczynił go sławnym, pojawił się po raz pierwszy w zbiorze opowiadań „Ostatni bierze wszystko”
  w 2000 r.
 • Jego powieści bywają uznawane za kontrowersyjne; ich cechą charakterystyczną jest duża dawka akcji (i krwi wrogów) oraz kreacje głównych bohaterów – „prawdziwych twardzieli”.
 • Žamboch jest miłośnikiem sportów ekstremalnych (rowerowy downhill), amatorsko boksuje, walczy w pokazach judo, jego pasją jest również wbieganie na górskie szczyty.
  Doświadczenia te wykorzystuje w swojej twórczości.
  Inne zainteresowania: kobiety, wino i śpiew.
 • Jego ulubione lektury to Władca Pierścieni J.R.R. Tolkiena
  i Diuna F. Herberta, aczkolwiek jego pisarstwo dzieł tych twórców raczej nie przypomina – Žamboch stawia na akcję.