lipiec 05, 2022

czwartek, 06 listopad 2014 16:54

Premiera: "Smoki na zamku Ukruszon"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Smoki na zamku Ukruszon" to zbiór wczesnych opowiadań Pratchetta. Kolosalne poczucie humoru oraz wachlarz postaci są, jak to zwykle u tego autora, imponujące. Jak sam mówi: "Wystąpią w nich smoki i czarodzieje, radcy i burmistrzowie, żądny przygód żółw i potwór z jeziora, a także rozliczne spiczaste kapelusze oraz mniej liczne magiczne zaklęcia (z których tylko garstka działa tak, jak powinny)". Premiera już 10 listopada!

Ten zbiór to prawdziwa gratka dla miłośników twórczości Pratchetta!

Terry Pratchett (ur. 1948) znany jest przede wszystkim jako autor serii "Świat Dysku". Jego powieści science fiction i fantasy doczekały się wielu adaptacji, zdobyły też liczne nagrody, w tym Carnegie Medal. W 1998 roku Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego "za zasługi dla literatury", a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki. Na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów jego książek przetłumaczonych na 37 języków.

Dotychczas nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się: "Ciemna strona Słońca", "Dysk", "Dywan", "Księgi nomów", "Opowieści o Johnnym Maxwellu", "Nacja" i "Spryciarz z Londynu".