piątek, 19 październik 2018 09:52

Rick i Morty, tom 1

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie humorystycznej, bestsellerowej serii komiksów Rick and Morty o zdarzeniach z życia pewnej dość nietypowej rodziny. To pełne absurdu, czarnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji historie oparte o serial animowany o tym samym tytule. Słynnych bohaterów stworzyli Dan Harmon i Justin Roiland. Pierwszy tom w kolekcji trafił do sprzedaży 17 października br., do końca roku ukaże się jeszcze jeden album. W przygotowaniu kolejne tomy.

Rick and Morty to kipiący ironią i żartami, bijący rekordy popularności serial animowany, nagrodzony Emmy Award 2018, który w pierwotnym zamyśle miał być parodią filmu Powrót do przyszłości. Nadawany od 2013 roku, stworzony w studiu Adult Swim stał się przebojem wszystkich telewizji, które go emitowały. Pod naciskiem fanów, którzy uznali Ricka i Morty'ego za jedną z najlepszych współczesnych animacji dla dorosłych, twórcy serii – Justin Roiland i Dan Harmon – w 2018 roku ogłosili, że pracują nad kontynuacją cyklu, a fani mogą się spodziewać w kolejnych latach nie jednego, ale co najmniej kilku sezonów.

Ukazująca się właśnie seria komiksów science fiction oparta na nieszablonowym docenionym przez krytyków i uwielbianym przez fanów serialu animowanym zawiera zupełnie nowe stworzone przez scenarzystę Zaca Gormana i rysownika CJ Cannona, inne od serialowych, przygody Ricka i Morty’ego. Komiks podobnie jak serial pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru – od Doktora Who, Strefy Mroku, Jurassic Park i Star Trek po Incepcję, Koszmar z ulicy Wiązów czy Star Wars.

- Oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom serii Rick and Morty. Album to rozrywka w pełnym wymiarze. Komiks pełen nonsensów, sarkastycznego humoru i nieoczekiwanych wydarzeń. Mamy nadzieję, że sięgną po niego zarówno wierni fani historii obrazkowych, jak i nowi, zaciekawieni kolejnymi losami bohaterów widzowie serialu – mówi Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu.

Przeżyj szalone przygody wraz ze zdemoralizowanym, socjopatycznym naukowcem-geniuszem Rickiem Sanchezem i jego rozhisteryzowanym, niezgułowatym wnukiem Mortym, podróżując w czasie i przestrzeni. Skutki tych niebezpiecznych, międzygalaktycznych eskapad boleśnie odczuwają też oprócz wnuczka: nastoletnia siostra Morty’ego, Summer, jego wiecznie niezadowolona z życia córka Beth, pracująca jako weterynarz, ale jednak niespełniona zawodowo, i nieszczęsny zięć Jerry, niekompetentny były pracownik agencji reklamowej i infantylny mąż. Czy rodzina jest w stanie przetrwać obłęd Ricka i cały ten chaos wszechświata, który na nich ściąga? Czy stabilność „życia rodzinnego” nie zostanie zachwiana?

Historie zawarte w pierwszym albumie Rick i Morty to zebrane pierwsze pięć zeszytów serii oraz krótki komiks prezentujący całą rodzinkę. W premierowym tomie Rick postanawia udowodnić Jerry'emu, że zdobycie gigantycznej fortuny to bułka z masłem dla każdego, kto – inaczej niż Jerry – potrafi dodać dwa do dwóch. Wystarczy mieć pod ręką kogoś dostatecznie naiwnego i nieświadomego, kogoś takiego, jak...Morty. Kant Ricka wychodzi na jaw, a sprawa ociera się o sąd w innym wymiarze, w rezultacie czego Rick i Morty trafiają na dożywocie do ogromnego, pełnego pułapek labiryntu.

Kolejne tomy wkrótce w sprzedaży.

O KOMIKSIE:

Rick i Morty, tom 1
Scenariusz: Zac Gorman
Rysunki: CJ Cannon, Marc Ellerby
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 132 strony
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-3476-8
Język oryginału: angielski
Seria: Rick i Morty
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction
Premiera: 17 października 2018 br.