piątek, 13 październik 2017 09:59

Zobowiązanie

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tom trzeci serii Przeczucia ukaże się już za pięć dni nakładem Wydawnictwa Akurat.

Zło czai się nawet na końcu świata. Evie, obdarzona nadprzyrodzonymi mocami nastolatka, musi stawić czoło upadłym aniołom, które za wszelką cenę pragną ją uwięzić. Na szczęście bohaterka może liczyć na pomoc swoich niebiańskich przyjaciół. „Zobowiązanie”, trzecia odsłona bestsellerowej serii „Przeczucia” Amy A. Bartol, trafi do księgarń 18 października.

Po dramatycznych starciach Evie, Reed, Zefir i Buns znajdują bezpieczną kryjówkę na chińskiej prowincji. Dzięki chwili pozornego spokoju nastolatka ma możliwość poznania swoich nowych mocy u boku ukochanego anioła. Okazuje się, że potrafi stawać się niewidzialna, upodabniając się do otoczenia, oraz tworzyć swoje wizualne klony. Evie będzie musiała szybko skorzystać ze swych umiejętności, by uratować Russela, jej bratnią duszę, oraz Brownie – dwoje przyjaciół uwięzionych przez potężnego Ifrita. Nie wie jednak, co przeznaczenie przygotowało dla niej na bezdrożach Ukrainy oraz Irlandii...

„Zobowiązanie” Amy A. Bartol, trzecia część przejmującej serii „Przeczucia”, to kontynuacja pasjonującej historii o walce świata ludzi ze światem istot nieśmiertelnych. Już setki tysięcy osób na całym świecie śledzą losy Evie, Brownie, Buns, Reeda i Russela, licząc na odkrycie całej prawdy o bohaterach. Mroczne i tajemnicze wydarzenia układają się w opowieść o miłości, strachu i nadziei, od których bohaterka nie zdoła uciec. Na sukces książki wpłynęło wyjątkowe połączenie romansu i horroru, które przyspiesza bicie serca. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów serii „Zmierzch” czy „Upadek”.

Zaciskam dłonie w pięści i miałabym ochotę coś nimi rozwalić. Wciąż chodzi mi po głowie myśl, że to wszystko moja wina. Chwytam telefon i wychodzę przed dom, na dziedziniec, pod bezkresny ogrom ciemnego nieba. Wystukuję numer Russella, ale natychmiast włącza się skrzynka głosowa. Po tym jak krótki, nagrany przez niego komunikat zachęca mnie do pozostawienia wiadomości, mówię: „To ja. Zadzwoń, kiedy tego odsłuchasz”. Rozłączając się, zaczynam się zastanawiać, czy wywieram na Russella taki wpływ, jak Brennus na mnie. Ciekawa jestem, czy dźwięk mojego głosu powoduje, że otwierają mu się wszystkie blizny, które ma z mojego powodu.
[fragment powieści]

Amy A. Bartol – pisarka, autorka cykli „Przeczucia” i „Kricket” oraz powieści z gatunku science-fiction, urban fantasy i paranormal romance. Zdobywczyni licznych nagród literackich i autorka bestsellerów, które pojawiły się na liście „USA Today”. Mieszka w Michigan z mężem i dwójką synów.

Autor: Amy A. Bartol
Tytuł: „Zobowiązanie” III tom cyklu „Przeczucia”
Tłumaczenie: Wiesław Łożyniak
Premiera: 18 października 2017
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Akurat