grudzień 07, 2023

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 11:32

"48" Andreasa Grubera

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

„Jeżeli w ciągu czterdziestu ośmiu godzin odgadniesz, dlaczego uprowadziłem tę kobietę, zostanie ona przy życiu. W przeciwnym razie – zginie”.

Takim komunikatem rozpoczyna się perwersyjna gra seryjnego mordercy. Głodzenie, wlewanie atramentu do płuc, zamurowywanie żywcem w betonowym słupie...

Monachijska policjantka Sabine Nemez rozpaczliwie szuka motywu, wyjaśnienia. Tym bardziej, że chodzi również o życie jej matki. Dopiero gdy do śledztwa włącza się pewien Holender, schemat działania sprawcy staje się jasny. Przerażającą inspiracją psychopaty okazuje się stara książka obrazkowa...

„48” to jeden z najlepszych thrillerów, jaki ukazał się na rynku niemieckim w ostatnich latach. Przez wiele tygodni gościł na listach bestsellerów, a z Andreasa Grubera uczynił jedną z największych gwiazd niemieckiego thrillera obok Sebastiana Fitzka.

Wielowątkowa, pełna zagadek i zwrotów akcji opowieść to mistrzowski thriller psychologiczny, który fanów gatunku przyprawi o szybkie bicie serca i będzie trzymał w nieustannym napięciu aż do ostatniej strony.

Kryminalna uczta, której nie możesz przegapić!

„Andreas Gruber napisał thriller, który przykuwa niezwykle interesującymi charakterami postaci, mroczną atmosferą i trzymającą w napięciu akcją”. (Media-Mania)

„Głęboka i przemyślana historia”. (literatopia.de)

„Lektura obowiązkowa dla fanów gatunku i dowód na to, że również niemieckojęzyczni autorzy potrafią szarpać nerwy czytelników”. (Hitradio rt1)

Tytuł oryginału: Todesfrist
Seria: Maarten S. Sneijder i Sabine Nemez tom 1
Format: 143x205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 500
Tłumaczenie: Magdalena Kaczmarek
ISBN: 978-83-65830-23-4

Cena: 42,90 zł

Premiera: 27.09.2017