czerwiec 14, 2024

piątek, 22 wrzesień 2017 14:32

"Nowa Fantastyka" 10/17 już w sprzedaży

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Październikowy numer Nowej Fantastyki od dzisiaj dostępny w księgarniach i kioskach.

Co znajdziemy w najnowszym numerze?

Krzysztof Sokołowski
HARLAN ELLISON ‒ PROROK WIECZNYCH ROZCZAROWAŃ

Harlan Ellison to symbol współczesnej popkultury. Maszerował z Martinem Lutherem Kingiem, walczył na noże w nowojorskim gangu, napisał scenariusz uznawanego za najlepszy odcinka „Star Trek”. Jako konsultant kreatywny współkształtował „Strefę mroku” z lat 80. i „Babylon 5”. Opowiadanie „Nie mam ust, a muszę krzyczeć” posłużyło za podstawę gry komputerowej pod tym samym tytułem z 1995 roku, w której udzielił głosu demonicznemu komputerowi AM. Gra ta nadal jest w sprzedaży.

Marek Starosta
KUCHNIA – OSTATECZNA GRANICA

Na ekrany telewizyjne powraca „Star Trek” (w serialu „Star Trek: Discovery”) ‒ klasyka fantastyki, o której powiedziano już i napisano wiele. My, dla przypomnienia sobie uniwersum wymyślonego przez Gene’a Roddenberry’ego, przyjrzymy mu się od kuchni. A jest o czym opowiadać. „Star Trek” to wszechświat, o którym powstają opasłe książki kucharskie. Zajrzyjmy zatem do garnków!

Tymoteusz Wronka
BRIAN W. ALDISS ‒ POŻEGNANIE KLASYKA

19 sierpnia odszedł Brian W. Aldiss, jeden z ostatnich wielkich klasyków science fiction, który ukształtował tysiące czytelników i zainspirował dziesiątki twórców. Był człowiekiem-instytucją, szczególnie w brytyjskiej fantastyce, ale angażował się także na arenie międzynarodowej i nie stronił przed pojawianiem się w naszej części Europy, także za czasów żelaznej kurtyny.

Ponadto w numerze m.in.:
– wywiad z Robin Hobb;
– pierwszy odcinek komiksu "Lil i Put" i wywiad z jego twórcami, Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem;
– nowy cykl felietonów Wojciecha Chmielarza – "Rady dla piszących – Modus operandi";
– opowiadania m.in. Harlana Ellisona, Jakuba Nowaka, Przemysława Zańko i Sylwii Finklińskiej;
– nowa promocja prenumeraty.