czerwiec 14, 2024

poniedziałek, 09 styczeń 2017 16:19

Endgame. Reguły gry

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W środę (11 stycznia) premierę będzie miał trzeci i ostatni tom serii Endgame, który stanowi zakończenie całej trylogii. Poza fabularną płaszczyzną w książce znajdują się również zagadki i łamigłówki. Ponownie dla najszybszego bystrzaka czeka spora nagroda pieniężna. Tym razem jest to 250 tys. dolarów.

Innowacyjna seria powieści młodzieżowych Endgame doczekała się finału. Już 11 stycznia 2017 roku ukaże się ostatni tom trylogii, zatytułowany Reguły Gry. Za polską edycję serii Jamesa Freya i Nilsa Johnsona-Sheltona odpowiada Wydawnictwo SQN i SQN Imaginatio.

Seria Endgame opisuje zmagania dwanaściorga Graczy reprezentujących starożytne ludy w walce na śmierć i życie. Na szali postawiono losy całego świata. Bohaterowie są zmuszeni odnaleźć trzy zmyślnie ukryte klucze. By do nich dotrzeć rozwiązują skomplikowane zagadki, nierzadko współpracując. Zwycięzca może być jednak tylko jeden! Ktokolwiek znajdzie klucze, wygrywa. Wyłączną regułą Endgame jest brak reguł!

Wzorem poprzednich części na stronach Reguł Gry zostały ukryte zagadki i łamigłówki. Osoba, która najszybciej je rozwiąże wygra 250 tysięcy dolarów. Szczegóły i regulamin: http://endgamepolska.pl/endgame/

Endgame. Reguły Gry

Autor: James Frey, Nils Johnson-Shelton

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski

Wydawnictwo: SQN Imaginatio

Liczba stron: 352

Data wydania: 11 stycznia 2017

ISBN: 978-83-7924-572-7

Cena: 36,90 zł (z VAT)

Książkę można już zamawiać w przedsprzedaży na Empik.com

Graj, aby zwyciężyć. Walcz, aby przetrwać.

Najsilniejsi i najsprytniejsi z Graczy dotarli do końcowej fazy Endgame. Klucz Ziemi oraz Klucz Niebios już odnaleziono, ukryty pozostał ostatni klucz do wygranej i ocalenia świata – Klucz Słońca. Zwycięzca może być tylko jeden!

Maccabee gra, by wygrać. Posiada Klucz Ziemi i Klucz Niebios, teraz zrobi wszystko, by zdobyć Klucz Słońca. Ale w Endgame nic nie jest stałe. Maccabee musi grać ostrożnie i bacznie pilnować pleców. An Liu gra dla śmierci. Jego celem jest powstrzymanie Endgame i zagłada całego świata. Aisling porzuciła Grę i zdecydowała się walczyć po stronie życia.

Aisling, Sarah, Jago, Shari i Hilal nie chcą dopuścić do zakończenia Endgame. Klucz Słońca nie może zostać odnaleziony. Tych pięciu Graczy postanowiło ustanowić własne reguły Gry.

Wszystkich łączy jedno: są gotowi umrzeć, by osiągnąć zamierzone cele. Doprowadzą sprawy do końca, ale na własnych zasadach.