poniedziałek, 09 styczeń 2017 16:13

"W ciemnym lesie"

By 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już jutro (9 stycznia) premiera książki, która znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”, a film na jej podstawie wyprodukuje Reese Whiterspoon - „W ciemnym mrocznym lesie” autorstwa Ruth Ware.

„W ciemnym, mrocznym lesie” to elektryzujący, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, przez krytyków wymieniany jednym tchem z takimi bestsellerami, jak „Zaginiona dziewczyna” Gillian Flynn czy „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins.

Prawa do ekranizacji zostały kupione przez wytwórnię New Line, a Reese Whiterspoon wyprodukuje film przez swoje studio Pacific Standard. Współproducentką filmu będzie Bruna Papandrea, która z Witherspoon wyprodukowała już m.in. "Zaginioną dziewczynę" i "Dziką drogę".

Nora jest autorką kryminałów, która niechętnie opuszcza swoje londyńskie mieszkanie. Gdy nieoczekiwanie otrzymuje zaproszenie na wieczór panieński przyjaciółki, z którą nie miała kontaktu od dziesięciu lat, godzi się na spędzenie weekendu na wsi. Tam jednak wpada w szpony przeszłości, przed którą próbowała uciec przez ostatnią dekadę. Uwięziona na odludziu, w złowieszczym szklanym domu, osaczonym przez upiorną widownię mrocznego lasu, trafia w sam środek śmiertelnie niebezpiecznej intrygi. Wstrząsające wydarzenia sprawią, że będzie musiała stawić czoło nie tylko mordercy, ale i własnej przeszłości.