czerwiec 20, 2024

wtorek, 05 lipiec 2016 13:16

Parch Darmowe opowiadanie z uniwersum "Dopóki nie zgasną gwiazdy"

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

SQN Imaginatio wypuściło darmowego e-booka z opowiadaniem Piotra Patykiewicza, pt. Parch. Tekst można pobrać już w tym momencie na platformie Virtualo.pl, ale wkrótce będzie ogólnodostępny. Parch to osobna historia osadzona w spustoszonym tajemniczym Upadkiem świecie znanym z kart powieści „Dopóki nie zgasną gwiazdy" wydanej przez SQN w zeszłym roku.

Parch został pierwotnie opublikowany w „Nowej Fantastyce" 06/2015. Jednak SQN Imaginatio słusznie zauważyło, że nie każdy mógł się z nim spotkać. Dlatego za zgodą czasopisma oraz autora oddaje w Wasze ręce opowiadanie w formie elektronicznej zupełnie za darmo.

Fani twórczości Piotra Patykiewicza oraz entuzjaści powieści Dopóki nie zgasną gwiazdy ucieszą się na wieść, że jeszcze w tym roku ukaże się kolejna książka autora osadzona w tym samym uniwersum!

Darmowego ebooka możesz pozyskać z Virtualo.pl:

http://virtualo.pl/parch/science_fiction/fantastyka/ebook/c191i188537/

Około trzystu lat temu na Ziemi rozpoczęła się istna apokalipsa. W wyniku Upadku miliardy zginęły, Słońce zniknęło, a planetę skuł lód.

Ale to nie był jeszcze koniec świata i ludzkości.

Nowa rzeczywistość oraz zupełnie nieoczekiwane zagrożenia zmusiły ludzi do osiedlania się wysoko w górach. I tam, mimo ciężkich warunków, podjęli wyzwanie i zaczęli wieść normalne życie. Prawie... Oto bowiem wśród licznych niebezpieczeństw czyhających na ocalałych narodziła się tajemnicza choroba – parch. Zdaje się, że nie ma na nią lekarstwa. Zarażeni – skazani na długotrwałą i bolesną agonię – zmuszani są do włóczęgi. Żadna chata ich nie przyjmie, w żadnej osadzie nie znajdzie się choć skrawek miejsca dla nich. W męczącej podróży do Cienistej Kotliny – jedynego miejsca, gdzie mogą spokojnie dożyć swoich dni – parchaci zdani są tylko na siebie.

Nie każdemu jednak podoba się tak poniżający los...

Piotr Patykiewicz – Absolwent politologii, człowiek wielu profesji: pracował między innymi jako dziennikarz, ochroniarz, parkingowy, agent ubezpieczeniowy i bukinista. Debiutował opowiadaniem Czorty (1996), publikował w „Fenixie", „Nowej Fantastyce" i „Science Fiction, Fantasy i Horror". Dopóki nie zgasną gwiazdy to jego szósta powieść i pierwsza, która ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN.