kwiecień 14, 2024

środa, 22 czerwiec 2016 21:31

"Potworna" MarcyKate Connolly już w sprzedaży!

By 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 21 czerwca nakładem wydawnictwa CzyTam ukazała się debiutancka książka MarcyKate Connolly. Przywodząca na myśl „Frankensteina" i baśnie braci Grimm powieść wyróżnia się ekscytującą, oryginalną fabułą o klasycznym rodowodzie.

Miasto Bryre cierpi pod wpływem magii złego czarownika. Jego klątwa sprawia, że dziewczęta chorują i znikają bez śladu, a wszyscy mieszkańcy żyją w strachu. Nikomu nie wolno wychodzić z domu po zmroku.

Kymera jednak może działać tylko nocą, niezauważona przez ludzi. Ojciec dziewczynki twierdzi, że nie zaakceptowaliby jej skrzydeł, śrubek na szyi czy zwieńczonego kolcami ogona. Zabiliby ją. Nie zrozumieliby, że została stworzona, by ratować dziewczęta z Bryre.

Mimo ostrożności wzbudza zainteresowanie chłopaka o imieniu Ren, który odkąd ją ujrzał, co noc zostawia dla niej przy fontannie różę. Okazuje się, że wie o ginących dziewczynkach, czarowniku i panoszącej się w mieście czarnej magii. A jego wiedza zmieni całe życie Kymery.

„Niczym szalony literacki naukowiec, MarcyKate z fragmentów klasycznych baśni i legend konstruuje dzieło w pełni oryginalne i cudownie niezwykłe. Buntownicza, olśniewająca i na wskroś inteligentna Potworna jest majstersztykiem fabularnej alchemii."

— Anne Ursu, autorka Kronik Kronosa i Breadcrumbs

„Fascynująca i wyjątkowa opowieść o dziewczynie będącej po części smokiem, po części ptakiem, po części kotem, a w całości bohaterką."

— Natalie Lloyd, autorka A Snicker of Magic

„Pomysłowa, ambitna historia przygodowa z bohaterką, której odmienność tylko podkreśla jej człowieczeństwo."

— Emma Trevayne, autorka Flights and Chimes and Mysterious Times

„Potworna zawładnęła mną od pierwszej chwili. Ten fascynujący, wyjątkowy debiut zachwyci czytelników."

— Rebecca Behrens, autorka When Audrey Met Alice